Фахівці дали поради, як вберегтися від травм через ожеледицю

Через нічні заморозки на дорогах утворюється ожеледиця, що підвищує ризик травмувань. Аби їх уникнути, фахівці рекомендують дотримуватися низки простих правил, а також закликають у разі травмувань звертатися до травмпунктів.

Про це нагадує директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Як вберегти себе від травм через ожеледицю? Ось декілька порад від фахівців:

  1. Носіть правильне взуття. Кращими для ходьби на льоду є підошви з мікропористої або іншої м’якої основи. І звісно – без великих підборів. Якщо підошва слизька, її можна оздобити «льодоходами» (у продажу наявні різні моделі).
  2. Не поспішайте. Під час прогулянки в ожеледицю слід ходити неспішно, ступати на всю ступню. Руки не повинні бути у кишенях, або зайняті сумками.
  3. Пам’ятайте про власну безпеку. Не пересувайтеся краєм проїжджої частини дороги. Не перебігайте проїжджу частину під час снігопаду і в ожеледицю, адже в цей період значно збільшується гальмівний шлях машини. Падіння перед автомобілем, який рухається, призводить як мінімум до каліцтв.

Якщо людина отримала травму, фахівці радять звернутися до травмпункту. Навіть, коли здається, що травма несерйозна, огляд лікаря не завадить. Якщо за деякий час після падіння людина відчуває біль в голові, нудоту, біль в суглобах, м’язах, утворилися пухлини або великі синці – потрібно терміново відвідати травматолога, інакше можуть виникнути ускладнення з небезпечними наслідками.

Джерело: Київська міська державна адміністрація


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook