У новому дослідженні вивчалися причини смертності серед людей у світі. Вивчалися 33 поширених бактеріальних збудників та 11 типів інфекцій у 204 країнах та територіях.
Результати дослідження опублікували в журналі The Lancet.
З’ясувалося, що патогени пов’язані з 7,7 млн смертей, 13,6% від загального числа в світі, в 2019 році, за рік до початку пандемії Covid-19. Це зробило бактерії другою провідною причиною смерті після ішемічної хвороби серця.
Повідомляється, що лише п’ять із 33 бактерій були відповідальними за половину цих смертей:
- Staphylococcus aureus,
- Escherichia coli,
- Streptococcus pneumoniae,
- Klebsiella pneumoniae,
- Pseudomonas aeruginosa.
Так, S. Aureus – це бактерія, яка часто зустрічається на шкірі і в ніздрях людини і викликає цілу низку захворювань, в той час як кишкова паличка зазвичай викликає харчове отруєння.
«Ці нові дані вперше розкривають всі масштаби глобальної проблеми громадської охорони здоров’я, пов’язаної з бактеріальними інфекціями», — сказав співавтор дослідження, директор американського Інституту показників і оцінки здоров’я Крістофер Мюррей.
Дослідження вказує на різкі відмінності між бідними і багатими регіонами: в країнах Африки на південь від Сахари від бактеріальних інфекцій загинуло 230 осіб на 100 тис. населення. Цей показник впав до 52 осіб на 100 тис. в, як відзначають дослідники, суперрегіоні з високим рівнем доходу, який включає країни Західної Європи, Північної Америки та Австралазії.
Автори закликали до збільшення фінансування, в тому числі для нових вакцин, щоб зменшити число смертей, а також застерігають від необґрунтованого використання антибіотиків.
Джерело: Факти Здоров’я