Вчені з’ясували, до якого захворювання призводить порушення сну

Порушення сну може мати серйозні наслідки для здоров’я. Воно може призвести до розвитку багатьох захворювань, таких як діабет, ожиріння, депресія та інші.

Відомо, що дорослий повинен спати принаймні 7-8 годин на ніч, але більшість людей не отримують таку кількість сну. Замість цього, багато людей сплять менше, що може викликати різні проблеми зі здоров’ям. Нещодавно вчені з’ясували, що порушення сну пов’язано з підвищеним ризиком ожиріння.

Результати дослідження опубліковані в журналі Obesity.

«Попереднє дослідження, яке ми провели у Великій Британії, показало, що порушення сну пов’язано з підвищеним ризиком ожиріння», – сказала автор дослідження Марта Гаролет.

У новому дослідженні, вчені перевіряли зв’язок між тривалістю сну з ожирінням і метаболічним синдромом у понад 3200 дорослих. Виявилось, що недосипання збільшує ризик ожиріння у людей і спричиняє метаболічний синдром.

При недосипанні в організмі людини “невчасно” виділяються хімічні речовини, що підвищують апетит та потребу в енергії, а також підсилюють задоволення від їжі.

Зазначається, що метаболічний синдром є одним з найпоширеніших факторів розвитку діабету і серцево-судинних захворювань, особливо у людей літнього віку.

Джерело: WebMD


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook