Чому з віком нам здається, що час плине швидше?

Вчені з’ясували, чому нас переслідує відчуття, що тижні, місяці та роки пролітають дедалі швидше.

За останні роки вчені досліджували це явище і знайшли підтвердження тому, що час дійсно швидше пролітає для людей, які старші за 20 років.

Згідно з результатами дослідження, наша здатність обробляти візуальну інформацію сповільнюється з віком; ми сприймаємо менше уявних образів, і здається, що час прискорюється.

Як відбувалося дослідження? Вчені розділили 138 людей порівну на три вікові групи: від 4 до 5 років, від 9 до 10 років і дорослих від 18 років. Кожна група переглянула два відеоролики тривалістю 1 хвилина. Виявилось, що час швидше пролітає для дорослих людей.

Також вчені попросили двадцятирічну та сімдесятирічну людину вгадати не рахуючи, чи пройшла хвилина. Науковці виявили, що для людини літнього віку час промине трохи швидше, а ось двадцятирічна людина точно може підрахувати, чи пройшла вже хвилина.

Одна з причин того, чому молоді люди та діти сприймають час повільніше, полягає у тому, що вони постійно вивчають і досліджують щось нове. Цей процес сприяє відчуттю, що час повільно пролітає.

Вчені також знайшли зв’язок між тим, як ми сприймаємо час, і нашою здатністю до збереження спогадів. За їхніми дослідженнями, люди, які сприймають час швидше, не мають такої ж здатності до збереження спогадів, які з’являються в їхньому житті.

Джерело: WebMD


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook