Вчені знайшли спосіб, як знизити ризик розвитку діабету 2 типу на 60%

В США схвалили використання ін’єкції для схуднення Ozempic і Rybelsus від Novo Nordisk для запобігання розвитку діабету 2 типу.

Дослідження, яке проводилося протягом 68 тижнів, показало, що семаглутид може знизити ризик розвитку діабету 2 типу у людей із надмірною вагою або ожирінням.

Результати дослідження були представлені на щорічній зустрічі Європейської асоціації з вивчення діабету, яка проходить у Стокгольмі, Швеція.

Виявилось, що препарат з семаглутидом 2,4 міліграма (мг) на тиждень знизив ризик розвитку діабету 2 типу приблизно на 60%.

Маса тіла та ризик розвитку діабету зросли в учасників, які були переведені на плацебо через 20 тижнів, що свідчить про те, що для підтримки зниження ризику діабету необхідно продовжувати лікування семаглутидом.

«Втрата ваги має бути основним методом лікування діабету 2  типу, а не лише для контролю рівня гемоглобіну. Ви знаєте, [люди з ожирінням] мають високий рівень обструктивного апное сну. Також ожиріння погіршує дисліпідемію, гіпертонію [і] контроль рівня глюкози, збільшує серцево-судинні фактори ризику, збільшує вміст жиру в печінці та неалкогольну жирову хворобу печінки. Тож втрата ваги вирішить усі ці проблеми, тоді як деякі ліки від діабету не справляться з цими проблемами», – сказав автор дослідження У. Тімоті Гарві.

Джерело: MedicalNewsToday

Раніше ми писали, розроблено новий препарат для лікування діабету 2 типу.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook