прийом ліків

Вчені придумали, як вирішити проблему з ковтанням ліків

У деяких дітей та навіть дорослих виникають проблеми з ковтанням таблеток. Щоб полегшити цей процес вчені з Массачусетського технологічного інституту та Університету Бригама створили гель, який робить ковтання безболісним.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science Advances.

Дисфагія – розлад акту ковтання, а також транспортування твердої і / або рідкої їжі від ротової порожнини до шлунку. Щоб допомогти пацієнтам з розладами акту ковтання вчені створили гель із натуральної сировини. Його можна використовувати під час ковтання пігулок літніми людьми, дітьми, пацієнтами, які перенесли інсульт.

Гель вже протестували на тваринах. Результати дослідження показали, що він не впливає на дію лікарських засобів, але допомагає зробити процес ковтання більш зручним та безболісним. Він має приємний смак, також проявляє стабільність при екстремальних температурах.

Вчені виявили, що найкращий смак мали гелі, виготовлені з олій з нейтральним смаком (наприклад, бавовняна олія) або злегка з горіховим смаком (наприклад, кунжутна олія).

Згідно з проведеним дослідженням, гелі на масляній основі здатні доставляти всю дозу діючої речовини. Вчені також показали, що водорозчинні препарати також добре взаємодіють з гелем.

Після тестувань на тваринах далі вчені планують провести ряд клінічних випробувань на людях.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook