прийом лікаря

Деякі лікарі досі призначають антибіотики про всяк випадок – дослідження

Результати опитування серед медичних працівників, які працюють в лікарнях США, показали, що 70% лікарів первинної ланки досі призначають антибіотики для лікування інфекцій, які протікають безсимптомно.

Про це повідомляє видання JAMA Network Open.

Вчені з Медичної школи Університету Меріленда провели опитування серед американських лікарів. Вони дізнались, що більшість з них досі призначають антибіотики про всяк випадок. Не всі лікарі призначають антимікробні препарати за наявності лабораторно підтвердженої бактеріальної інфекції.

Науковці опитали 723 лікарів первинної ланки щодо їхнього підходу до лікування пацієнта з безсимптомною бактеріурією (це стан, коли бактерії виявляються в сечі пацієнта без будь-яких симптомів). Вони виявили, що 71% лікарів вирішили б лікувати такого пацієнта антибіотиками, навіть якщо таке лікування суперечить відомим рекомендаціям.

«Наше дослідження показує, що деякі лікарі первинної ланки не дотримуються загальноприйнятих рекомендацій щодо призначення антибіотиків», – сказав автор дослідження Джонатан Багдаді.

Вчені також виявили, що сімейні лікарі частіше за інших спеціалістів призначали антибіотики без потреби.

Нагадуємо, нещодавно вчені розробили антитіла, які атакують золотистий стафілокок.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook