ліки від герпесу

Ліки від герпесу можуть допомогти у лікуванні небезпечних госпітальних інфекцій

Поширення госпітальних інфекцій, резистентних до антибіотиків, вчені порівнюють з епідемією. Внаслідок ускладнень, викликаних стійкими до ліків інфекціями, у світі щороку помирає понад мільйон пацієнтів.

До таких бактерій належить, зокрема, Klebsiella pneumonia. Для лікування інфекцій, викликаних цим збудником, існує дуже мало препаратів.

Команда з Женевського університету (UNIGE) виявила, що edoxudine, який використовується для лікування герпесу, послаблює захисну оболонку бактерії Klebsiella pneumonia.

Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS One.

Давно відомо, що бактерія Klebsiella pneumoniae резистентна до цефалоспоринів третьої генерації, включаючи резистентність, зумовлену ESBLs, та до карбапенемів. Тому дуже важливо знайти ефективні антибактеріальні ліки.

Група вчених оцінила вплив на Klebsiella pneumoniae сотень ліків, які вже є на ринку, і мають широкий спектр терапевтичних показань. Особливо багатообіцяючим виявився препарат, розроблений для боротьби з герпесом.

«Впливаючи на оболонку бактерії, цей препарат робить її уразливою. На відміну від антибіотиків, edoxudine не вбиває бактерії, що обмежує ризик розвитку резистентності», – каже автор дослідження П’єр Коссон.

Хоча ефективність такого лікування у людей ще не підтверджена, результати цього дослідження обнадійливі: edoxudine діє навіть на найбільш вірулентні штами Klebsiella pneumoniae.

«Досить послабити оболонку бактерії, не вбиваючи її, — це виграшна стратегія, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», — підсумовує П’єр Коссон.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook