кава впливає на вагітних та дітей

Вживання кави під час вагітності може негативно впливати на зріст дитини

Регулярне вживання кави навіть в помірній кількості під час вагітності може зменшити зріст дитини. До такого висновку прийшли вчені з американського коледжу акушерів і гінекологів AGOG.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому журналом Американської медичної асоціації JAMA.

Дослідження, яке стало результатом співпраці понад десяти лікарів і вчених, охопило майже 2500 дітей віком від 4 до 8 років у Сполучених Штатах. На відміну від попередніх подібних досліджень, які покладалися на те, щоб матері самостійно повідомляли про споживання кави, у цьому дослідженні використовувалися зразки крові для визначення точного рівня кофеїну.

Як показало дослідження, різниця у зрості становила приблизно 2 см. Тобто, діти, які народжували жінки-кавоманки, мали менший зріст на 2 см у віці від 4-8 років, в порівнянні з іншими дітьми.

«Ми постійно спостерігали низький зріст, який був пов’язаний із підвищеним ризиком багатьох кардіометаболічних захворювань як у вагітних, так і у невагітних», — зазначають у дослідженні.

Серед можливих супутніх захворювань — цукровий діабет і ожиріння. Попередні дослідження також пов’язували помірне споживання кави під час вагітності зі зниженням ваги при народженні. Хоча точна причина, чому кава може зробити дітей нижчими, залишається незрозумілою, дослідження показало, що кофеїн є стимулятором, який не метаболізується плодом, а накопичується в тканинах.

«Важливо визначити, чи внутрішньоутробний вплив кофеїну матиме довгострокові наслідки для росту потомства», — підсумовують дослідження вчені.

Джерело: LVIV MEDIA


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook