ліки дітям

Фармацевтам заборонили відпускати ліки дітям до 14 років

Уряд прийняв постанову про заборону продажу ліків дітям до 14 років. Також забороняється доставляти лікарські засоби малолітнім дітям.

КМУ прийняв постанову №1223 від 1 листопада 2022 року, якою забороняється продаж та доставка ліків в Україні дітям до 14 років.

Згідно з постановою, “реалізація (відпуск) лікарських засобів (у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом) малолітнім особам, а також доставка лікарських засобів кінцевому споживачу — малолітній особі забороняється. Якщо в особи, яка безпосередньо здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, виникли сумніви щодо досягнення 14-річного віку покупцем, який купує лікарські засоби, особа, яка безпосередньо здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, повинна звернутися до такого покупця з вимогою пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік. У разі відмови покупця надати такий документ реалізація (відпуск) лікарських засобів цій особі забороняється”.

Тобто фармацевтам заборонено:

  • продавати ліки дітям до 14-ти років;
  • доставляти ліки малолітнім дітям до 14 років.

Якщо фармацевт сумнівається щодо досягнення 14-річного віку покупцем, потрібно попросити пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує вік. У разі відмови покупця показати такий документ реалізація (відпуск) лікарських засобів цій особі забороняється.

Джерело: Урядовий портал


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook