Військовий облік фармацевтів: тріумф демократії

З 01 жовтня 2022 року українки
1) у віці від 18 до 60 років
2) при відсутності протипоказань за станом здоров’я
3) мають одну із спеціальностей
, визначених в Наказі Міністерства оборони України «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних» від 11.10.2021 року № 313 (Наказ №313)повинні були ставати на військовий облік.

Однак, у вересні 2022 року українська влада в черговий раз продемонструвала, як змінювати непопулярні рішення при запиті суспільства: дію норм Наказу №313 відтерміновано до 01.10.2023 р., поки профільний комітет ВРУ доопрацьовує Законопроєкт «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (планується ввести добровільність військового обліку жінок).

Ще раніше, 07 лютого 2022 р. кількість спеціальностей в Наказі № 313 вже було істотно – із 35 до 14 – скорочено (будуть доповнення), в тому числі і дотичні до фармацевтики:

  • хімія, хімічні технології та інженерія, біологія;
  • фізична терапія, ерготерапія, медична та психологічна реабілітація, громадське здоров’я, фізична реабілітація, промислова фармація, санітарія і експертиза;
  • стоматологія, медицина, медсестринство, фармація, технології медичної діагностики та лікування;
  • біомедична інженерія, біотехнології та біоінженерія;
  • ветеринарна медицина, ветеринарна гігієна.

Спеціальність та відповідність для військового обліку в майбутньому буде визначатись згідно документів жінок (диплома, трудової книжки, досвіду роботи, КВЕДів ФОПа). Жінки інших спеціальностей, не визначених Наказом № 313, також можуть бути взяті на облік за їх бажанням.

Жінки, які стали на військовий облік, можуть бути призвані на військову службу або залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. На них поширюватимуться положення законодавства щодо відстрочки, звільнення, перетину кордону.

Відповідальність за ухилення від постановки на військовий облік – застосовуватиметься лише у разі, якщо постановка буде обов’язком, а не правом вказаної категорії осіб.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook