рецепт на ліки

Роз’яснення МОЗ: електронний облік рецептів на наркотичні ЛЗ — це контроль

Паперові форми накопичуються і втрачаються. Натомість електронний облік — це контроль.

Про це йдеться на сайті МОЗ.

Зазначається, що з 1 листопада наркотичні (психотропні) лікарські засоби почали відпускати за електронним рецептом. За перші декілька днів лікарі сформували понад 400 призначень для пацієнтів за е-рецептом.

Мета впровадження електронного рецепта – покращити доступ пацієнтів до препаратів знеболення, та водночас – зменшити адміністративне навантаження на лікарів, повʼязане з суворим обліком та звітністю рецептурних бланків форми № 3 у закладах охорони здоровʼя.

«Передусім, це ліквідація бар’єрів для пацієнта, – прокоментував нововведення дитячий лікар-онколог Роман Кізима. – Водночас і сам лікар матиме безліч інструментів, щоби відстежувати ефективність лікування, коригувати дозування тощо. Друге — це облік. Паперові форми накопичуються і втрачаються. Натомість електронний облік — це контроль. Автоматизація рутинних процесів позбавить лікаря зайвої роботи та звільнить час для власного розвитку».

Електронна система охорони здоровʼя забезпечує користувачів сучасними цифровими інструментами, інтегрованими міжнародними класифікаторами та термінологічними словниками.

Водночас внесення даних до системи є простим завдяки шаблонам, які впроваджуються на рівні користувацьких інтерфейсів – медичних інформаційних систем. Усе це не лише спрощує цифрову взаємодію лікаря, але й потенційно дозволить уникнути можливих помилок у призначеннях.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook