розробка ліків

Розроблено новий препарат для лікування діабету 2 типу

Команда вчених з Німецького центру дослідження діабету (DZD), з Центру ім. Гельмгольца в Мюнхені і компанії Novo Nordisk розробила нову комбінацію речовин для лікування діабету 2 типу.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Metabolism.

Вчені поєднали властивості тесаглітазару та GLP-1 (глюкагоноподібний пептид-1) у новому препараті для лікування діабету 2 типу.

При поєднанні тесаглітазари та GLP-1, нові ліки потрапляють лише в тканину, яка містить рецептори GLP-1. Це зменшує побічні ефекти тесаглітазари, одночасно посилюючи вплив на метаболізм цукру.

Виявилось, що новий препарат покращує метаболізм глюкози та жирів у хворих на цукровий діабет 2 типу. Він діє на два рецептори в клітинному ядрі, підвищуючи чутливість до інсуліну. Ефективність та безпечність лікарського засобу наразі доведена на тваринах.

Тепер науковці хочуть провести клінічні випробування на людях.

Джерело: MedicalXpress

Раніше ми писали, що команда вчених з Каліфорнійського університету виявила, що екстракт коренів родіоли рожевої може бути ефективним для лікування діабету 2 типу. Науковці вже показали безпечність та ефективність засобу у попередніх дослідженнях.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook