Названа рослина, яка може допомогти при лікуванні діабету 2 типу

Команда вчених з Каліфорнійського університету виявила, що екстракт коренів родіоли рожевої може бути ефективним для лікування діабету 2 типу. Науковці вже показали безпечність та ефективність засобу у попередніх дослідженнях.

Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports.

Вчені з’ясували, що родіола рожева знизила рівень цукру в крові натщесерце, покращила реакцію на ін’єкції інсуліну, знизила деякі біомаркери запалення .

«Поширеність діабету 2 типу та пов’язані з ним витрати на охорону здоров’я зростають протягом останніх десятиліть. Люди тисячоліттями використовували рослини та натуральні продукти для лікування захворювань, і наше дослідження показує, що родіола рожева є хорошим кандидатом для подальших експериментів», – сказала автор дослідження Махтаб Джафарі.

Вона додає: «Поточні рекомендації щодо лікування включають зміну способу життя, а також прийом деяких препаратів. Однак вони мають значні обмеження або побічні ефекти, що збільшує потребу в нових лікарських засобах».

Виявилось, що родіола рожева може допомогти при лікуванні діабету 2 типу, діючи через зміни в мікробіомі, що призводить до підвищення цілісності кишкового бар’єру та зменшення запального процесу.

Вчені планують найближчим часом перевірити властивості цієї рослини на пацієнтах з діабетом 2 типу.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook