ліки від ожиріння

Нова ера в лікуванні ожиріння: вчені знайшли спосіб схуднути без операції

Вчені виявили у призначеного для лікування діабету II типу препарату тірзепатид несподівану властивість й тепер розглядають його для боротьби із зайвою вагою.

Результати дослідження опубліковані в журналі NEJM.

Несподівану властивість препарату тірзепатид виявили під час досліджень можливостей його застосування для лікування діабету. Тоді вчені вирішили перевірити, наскільки препарат ефективний у боротьбі із зайвою вагою, і провели новий експеримент.

До нього залучили понад 2,5 тисячі осіб, середня вага учасників становила 104,8 кг. Експеримент тривав 72 тижні. Частина учасників приймали препарат, частина – ні. Останні позбулися у середньому всього по 2,26 кг ваги. А ось учасники з першої групи – від 15,87 кг до 23,5 кг.

«Зараз у нас є непогані ліки для контролю ваги, але тірзепатид перевершує все, що у нас було раніше… більш того, за ефективністю препарат можна порівняти з хірургічним втручанням», – зазначив директор Національного центру ваги і гарного самопочуття у Вашингтоні Скотт Кахан.

Наразі дослідження препарату тривають, фахівці попереджають, що він ще не був схвалений та не може застосовуватися для зниження зайвої ваги.

Нагадуємо, раніше вчені знайшли новий метод боротьби з ожирінням печінки.

Джерело: Уніан

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook