Зріст людини

Вчені виявили, як саме зріст людини впливає на її здоров’я

Дослідницька група з медичного центру «Rocky Mountain» виявила, що зріст людини впливає на її схильність до певних захворювань.

Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS Genetics.

Дослідники вивчили дані про генетику та зріст людей із бази даних програми VA Million Veteran.

«У попередніх дослідженнях використовувався метод, подібний до того, який ми використовували, – дослідження зв’язку із генетично передбачуваним зростанням. Ми виявили цікаві асоціації із серцево-судинними захворюваннями та соціально-економічним статусом», – сказав автор дослідження Шрідхаран Рагхаван.

Науковці з’ясували, що зріст дорослої людини пов’язаний з більш ніж 100 клінічними ознаками, включаючи кілька медичних станів.

Наприклад, дослідники спостерігали зв’язок між високим зростом і підвищеним ризиком розвитку виразок гомілок і стоп, периферичної нейропатії та розладів венозного кровообігу.

Шрідхаран Рагхаван сказав, що кореляція між зростом і хронічними порушеннями венозного кровообігу нижніх кінцівок може бути пов’язана з різною динамікою венозного тиску в кровоносній системі, що притаманно високим людям.

У іншому дослідженні, вчені виявили, що ризик виникнення ССЗ набагато вище у невисоких людей, схильних до ожиріння, ніж у високих і струнких.

Джерело: MedicalNewsToday

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook