діабет

Вчені знайшли спосіб, як виявити діабет до появи перших симптомів

Команда вчених з Женевського університету UNIGE виявила молекулу, яка може вказувати на розвиток діабету ще до появи перших симптомів.

Результати дослідженні опубліковані в журналі в Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.

Зазначається, що, чим раніше вдається виявити діабет, тим більше шансів зупинити прогресування хвороби.

Вчені з Женевського університету виявили, що низький рівень цукру 1,5-ангідроглюцітолу в крові є ознакою втрати функціональних бета-клітин. Цю молекулу, яку легко ідентифікувати за допомогою аналізу крові, можна використовувати для визначення розвитку діабету у людей із групи ризику, поки ситуація не стане незворотною.

«Ми хотіли знайти молекулу, рівень якої в крові був би пов’язаний із функціональною масою бета-клітин, щоб виявити їх зміни на стадії переддіабету, до появи будь-яких симптоми», – пояснює автор дослідження П’єр Мехлер.

Це відкриття відкриває нові шляхи для профілактики діабету, особливо для людей із групи ризику. Простий забір крові з подальшим недорогим спеціальним тестом може виявити початок цукрового діабету у людей з переддіабетом.

Джерело: MedicalXpress

Раніше ми писали, що команда вчених з Каліфорнійського університету MedicalXpress, що екстракт коренів родіоли рожевої може бути ефективним для лікування діабету 2 типу.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook