Названі корисні звички, які допоможуть впоратися зі стресом

Стрес і тривога є звичним явищем для багатьох людей, а особливо в умовах війни. Що допоможе впоратися зі стресом, як не нервувати і контролювати свої емоції у складних ситуаціях, розповіли у Центрі громадського здоров’я МОЗ.

Зазначається, що зменшення хронічного стресу в повсякденному житті, наскільки це можливо, — важливе для загального стану здоров’я. Адже хронічний стрес збільшує ризик виникнення таких захворювань, як хвороби серця, тривожні розлади та депресія.

Існують корисні звички, які допоможуть впоратися зі стресом. Ось що радять фахівці ЦГЗ МОЗ України:

Будьте фізично активними

Регулярні фізичні вправи можуть допомогти зменшити стрес і полегшити симптоми тривоги і депресії.

Харчуйтеся збалансовано

Раціон впливає на всі аспекти здоров’я, тому потрібно звести до мінімуму вживання продуктів і напоїв з високим ступенем обробки. Це підвищить стійкість до стресу.

Рівень цукру в крові

Мінімізуйте використання гаджетів

Низка досліджень доводять зв’язок між надмірним використанням смартфонів і підвищеним рівнем стресу та розладами психічного здоров’я. Що довше ви “сидите в телефоні”, то гірший ваш психологічний стан.

Дбайте про себе

Потрібно знайти час піклуватися про себе. Це допоможе знизити рівень стресу. Наприклад, можна прогулятися вулицею, прийняти ванну, почитати книгу, зайнятися йогою або своїм хобі.

Оптимізм допомагає жити довше

Скоротіть споживання кофеїну

Кофеїн — це хімічна речовина, що міститься в каві, чаї, шоколаді та енергетичних напоях, та стимулює нашу центральну нервову систему. Надмірне споживання кофеїну може погіршити якість сну та посилити почуття тривоги. Хоч багато досліджень доводять, що кава корисна в помірних кількостях, рекомендується не перевищувати 400 мг кофеїну на день.

Проводьте час з друзями та сім’єю

Підтримка друзів і сім’ї може допомогти пережити важкий період і впоратися зі стресом.

Встановіть кордони та навчіться говорити ні

Потрібно взяти під контроль своє особисте життя. Таким чином можна зменшити стрес та захистити своє психічне здоров’я.

Складіть список справ

Ще один спосіб взяти під контроль свій стрес — скласти список справ і зазначити терміни їх виконання та не відкладати справи на потім.

Обіймайтеся

Людський дотик може мати заспокійливий ефект і допомогти краще впоратися зі стресом. Обійми допоможуть послабити такі симптоми стресу, як прискорення серцебиття та підвищення кров’яного тиску.

Джерело: ЦГЗ МОЗ України

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook