онкологія

Вчені виявили головний фактор розвитку будь-якого типу раку

Нове велике дослідження показує, що куріння у літньому віці – головний фактор розвитку будь-якого типу раку.

Дослідження провели під керівництвом науковців з Американського онкологічного товариства. Результати також показують, що на додаток до віку та стажу паління клініцистам слід враховувати надлишок жиру в організмі, сімейну історію будь-якого раку та кілька інших факторів, які можуть допомогти пацієнтам визначити, чи можуть вони отримати користь від посиленого скринінгу раку або профілактики.

В дослідженні взяли участь понад 400.000 людей, які раніше не хворіли на рак. Вчені спостерігали за ними протягом п’яти років. Результати показали, що протягом цього періоду в учасників було діагностовано 15 226 інвазивних видів раку. Скоригований за багатьма параметрами відносний ризик будь-якого раку був найвищим для тих, хто курить.

Крім того, вчені виявили:

  1. У чоловіків споживання алкоголю, сімейна історія раку, споживання червоного м’яса та відсутність фізичної активності також були пов’язані з ризиком розвитку раку.
  2. У жінок індекс маси тіла (ІМТ), діабет 2 типу, гістеректомія, паритет, сімейний анамнез раку, гіпертонія, перев’язка труб та відсутність фізичної активності пов’язана з ризиком розвитку раку.
  3. Найбільший ризик був у всіх осіб старше 50 років і серед деяких осіб молодше 50 років, які курять, або кинули курити менше 30 років тому.

Джерело: 24 канал

Раніше вчені з’ясували, чи знижує вітамін D ризик розвитку раку.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook