Антибіотик

Вчені винайшли спосіб, як посилити дію антибіотиків

Американські науковці, які намагаються впоратися із антибіотикорезистентністью у світі, пропонують дієвий спосіб.

Вони дослідили карбапенеми, які відносяться до β-лактамних антибіотиків, але відрізняються від інших хімічною структурою. Група вчених з Університету Джона Гопкінса виявила фермент, який бере участь у створенні особливого ланцюга молекули. Тепер вони зможуть зрозуміти, як формується молекула і як можна покращити майбутні антибіотики.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Карбапенеми являють собою клас β-лактамних антибіотиків з широким спектром антибактеріальної активності. Вони мають структуру, яка робить їх стійкими до більшості β-лактамаз. Цей антибіотик часто використовуються для лікування бактеріальних інфекцій (пневмонія та внутрішньолікарняні інфекції).

«Часто бактерії можуть розвинути стійкість до β -лактамних антибактеріальних засобів, руйнуючи структуру антибіотика (β-лактамне кільце), що робить його неефективним», – сказав автор дослідження Сквайр Букер.

Він додає: «Але активація молекули за допомогою метилювання запобігає виникненню стійкості бактерій до антибіотика».

Нові дані, отримані в результаті дослідження, дають важливу інформацію про те, як покращити майбутні антибактеріальні засоби і уникнути розвитку антибіотикорезистентності, високої летальності, що пов’язані з неадекватною антибакте­ріальною терапією.

Раніше ми писали, вчені створили новий антибіотик, який нейтралізує стійкі до більшості ліків бактерії.

Джерело: ScienceDaily

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook