Погані спогади

Вчені розробили новий метод стирання страшних спогадів

Війни, голод, землетруси та нещасні випадки… Через будь-які трагічні події в нашому мозку накопичуються страшні спогади. Ці спогади продовжують переслідувати нас, навіть після того, як пройшов деякий час.

Японські дослідники з Токійського наукового університету (TUS) нещодавно змогли зрозуміти приховані біохімічні механізми, що беруть участь у придушенні спогадів.

Вчені, які раніше змогли продемонструвати метод стирання страшних спогадів у мишей за допомогою хімічно синтезованої сполуки «KNT-127» (селективний агоніст d-опіоїдного рецептора), тепер визначили основний механізм її дії.

Результати дослідження опубліковані в журналі Frontiers in Behavioral Neuroscience.

«Ми вводили KNT-127 у певні області мозку, що допомогло нам визначити області, які беруть участь у придушенні страху за допомогою активації дельта-рецепторів», – уточнює один з авторів дослідження Дайсуке Ямада.

Вченим вдалося показати, що нові ліки та нові шляхи їх введення допомогли забути страшні спогади.

Наразі під час лікування посттравматичного стресового розладу призначають інгібітори зворотного захоплення серотоніну та бензодіазепіни. Однак для деяких пацієнтів цього виявляється недостатньо і вони продовжують пригадувати трагічні події. Тому існує необхідність розробки нових терапевтичних засобів, які матимуть відмінний від існуючих препаратів механізм дії.

Раніше ми писали, група американських вчених виявила, що люди з симптомами депресії з більшою ймовірністю повірять хибним твердженням про вакцини проти COVID-19.

Джерело: Medicalxpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook