Вчені розповіли, які органи найважчі в тілі людини

Усі органи мають різну форму, розмір та вагу. Який же орган у тілі людини має найбільшу вагу, тобто найважчий?

Видання Live Science зібрало дані з різних досліджень, щоб скласти рейтинг найважчих людських органів.

Шкіра

Вчені майже одноголосно називають шкіру найважчим органом у тілі людини. Але різні дослідження називають різне значення ваги шкіри. Одні вчені припускають, що шкіра важить приблизно 3,6 кг, в той час як інші кажуть, що її вага становить приблизно 16% від ваги людини. Тобто, якщо взяти людину вагою в 77 кг, то вага її шкіри дорівнюватиме приблизно 12,3 кг.

Звідки береться різниця у розрахунках? Справа в тому, що одні вчені враховують вагу шару жирової тканини, інші вважають, що цей шар є окремим органом.

Печінка

За словами вчених, у печінці завжди знаходиться приблизно пів літра крові. Що стосується ваги цього органу, то за оцінками вона варіюється від 1,4 до 1,6 кг і таким чином печінка є другим найважчим органом у людини.

Мозок

Вчені вважають, що вага мозку залежить від статі та віку людини. Наприклад, у чоловіків віком 20 років вага мозку становить 1,4 кг, а вже до 65 років вага цього органу зменшується до 1,3 кг. Деякі вчені вважають, що мозок жінок на 10% легший, тоді як інші вважають, що він всього на 100 грам легший за чоловічий. Також дослідження показують, що мозок людини становить приблизно 2% від загальної маси тіла.

Легені

За словами вчених, у дорослих чоловіків легені важать трохи більше, ніж у жінок. Проте, середня вага цього органу становить приблизно 600 грам. При цьому ліва легеня завжди важить приблизно на 40 грам менше. До речі, у новонародженої дитини легені важать у середньому не більше 40 грамів.

Стегнова кістка

За словами вчених, вага всього скелета може становити приблизно 15% від ваги всього тіла. В основному скелет дорослої людини складається з 206 кісток, але бувають винятки. Але саме стегнова кістка, розташована між стегном і коліном, є найважчою в скелеті. Її вагу оцінюють у межах від 380 до 400 грамів.

Серце

За словами вчених, серце у дорослих чоловіків важить приблизно від 280 до 340 грамів, а у дорослих жінок — від 230 до 280 грамів.

Нирки

Цей життєво важливий орган має вагу від 125 до 170 грамів у чоловіків, а у жінок нирки важать від 115 до 155 грамів.

Джерело: Фокус


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook