Названі основні симптоми синдрому хронічної втоми

Невролог, лікар-психіатр Людмила Підкуймуха розповіла про синдром хронічної втоми та пояснила, коли доцільно втому вважати захворюванням.

Про це вона розповіла на своїй сторінці в Instagram.

“Синдром хронічної втоми (СХВ) – це хронічне захворювання не до кінця з’ясованої етіології, яке суттєво погіршує якість життя та функціонування людини”, – зазначила лікарка.

До факторів ризику СХВ відносять:

  • хронічний стрес;
  • ендокринні захворювання;
  • інфекційні захворювання;
  • генетичну схильність.

Синдром хронічної втоми може виникати в будь-якому віці, як в чоловіків, так і у жінок. Найчастіше страждають люди 40+.

Людмила Підкуймуха наголосила, що про синдром хронічної втоми доцільно говорити, якщо зниження активності та здатності займатися звичайними справами внаслідок постійного відчуття втоми, триває не менше 6 місяців. До того ж потрібно врахувати, що ця втома не викликана фізичним навантаженням чи видом діяльності, натомість – втома не минає після відпочинку чи сну.

Втома суттєво посилюється після навантаження (розумового чи фізичного). Також спостерігається погіршення якості сну (проблеми з засинанням або підтриманням сну).

Також частими скаргами є: погіршення концентрації уваги та пам’яті; головні болі(переважно напруженого типу) м’язові та суглобові болі; артеріальна гіпотензія.

Як виявити синдром хронічної втоми?

Діагностика синдрому хронічної втоми – доволі складний процес, адже потрібно виключити багато захворювань, які мають схожу картину: депресивні розлади, гіпотиреоз, інфекції (як от бореліоз), імунодефіцити й інші стани. Тому зазвичай, щоб підтвердити СХВ, потрібно кілька спеціалістів для виключення інших ймовірних причин такого стану.

Джерело: 24 канал


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook