Вчені пропонують робити діагностику струсу мозку за допомого аналізу крові

Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) дозволило лабораторіям Abbott Laboratories проводити аналіз крові, який допоможе медичним працівникам оцінити черепно-мозкову травму. Діагноз встановлюють на основі клінічної картини та підтверджують за допомогою діагностичних візуалізаційних методів (переважно КТ). Зараз вчені розробили ще один метод діагностики, який допоможе швидше поставити діагноз і розпочати лікування.

За даними Науково-дослідного інституту США, черепно-мозкові травми стала серйозною проблемою для охорони здоров’я: щороку в Сполучених Штатах фіксується від 1,6 до 3,8 мільйонів струсів мозку, пов’язаних із заняттями спортом і відпочинком. Центр  з контролю та профілактики захворювань в США повідомляє, що у 2019 році було зареєстровано приблизно 223 135 госпіталізацій, пов’язаних із черепно-мозковими травмами.

Новий аналіз крові, який пропонують вчені, вимірює два біомаркери, які при підвищених рівнях у крові асоціюються з травмою головного мозку. Негативний результат виключає необхідність комп’ютерної томографії (КТ), яку зазвичай призначають, щоб визначити, чи є травма серйозною та чи спричинила вона кровотечу або набряк мозку.

«Новий аналіз крові для лікарів – це об’єктивний інструмент для швидкої оцінки можливих травм головного мозку, сортування пацієнтів тощо», – сказав Бет МакКвістон з компанії Abbott.

Джерело: EverydayHealth


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook