Середземноморська дієта може знижувати ризик серцевих захворювань у жінок

Середземноморська дієта передбачає правильне, збалансоване харчування, при якому організм отримує всі необхідні речовини в тому об’ємі, в якому вони потрібні для його нормальної діяльності. При цьому потрібно вживати певні групи продуктів, які не сприяють набору ваги.

Жінки, які дотримуються середземноморської дієти, мають менше ризиків розвитку серцевих захворювань. До такого висновку прийшли американські вчені. Вони з’ясували, що ті, хто ретельно дотримувався середземноморської дієти, мали на 24% менший ризик розвитку серцевих захворювань і на 23% менший ризик смерті від цих захворювань порівняно з іншими людьми.

Результати дослідження опубліковані в журналі Heart.

Згідно з дослідженням, жінки, які дотримуються цієї дієти протягом багатьох років, мають менше ризиків розвитку хвороб серця.

Дослідники вважають, що середземноморська дієта має корисний вплив на здоров’я серця, оскільки зменшує ризик розвитку таких факторів, як підвищений рівень холестерину та артеріального тиску. Крім того, така дієта містить багато антиоксидантів, які допомагають запобігати захворюванням серця.

Дослідження проводили протягом 12.5 років і в ньому взяли участь понад 722 тисяч жінок, які мали різний вік та жили в різних країнах світу. Всі вони дотримувалися середземноморської дієти та регулярно проходили медичні обстеження.

«Те, що ми їмо сьогодні, має важливий вплив на здоров’я серця на все життя», — сказала автор дослідження Самія Мора.

Хоча дослідження вказує на те, що середземноморська дієта може бути корисною для здоров’я серця жінок, вчені зазначають, що вона не є універсальним рішенням для всіх.

Джерело: WebMD


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook