Вчені з’ясували, до чого призводить періодичне голодування

Сучасний ритм життя та харчування може негативно впливати на здоров’я кишкової мікрофлори, що може призводити до різних захворювань. Проте, деякі методи, такі як періодичне голодування, можуть бути корисними для здоров’я шлунково-кишкового тракту.

Результати дослідження опубліковані в журналі Trends in Endocrinology & Metabolism.

Періодичне голодування є давнім способом очищення організму, що допомагає не тільки позбутися зайвих кілограмів, але й зберегти здоров’я ШКТ. Періодичне голодування передбачає періодичне переривання харчування на певний час.

Цей метод голодування може допомогти знизити ризик захворювання на діабет, серцеві захворювання та онкологічні захворювання. Це пов’язано з тим, що під час голодування організм активно очищається від токсинів та зайвих речовин, що накопичуються у кишечнику.

Однак, важливо пам’ятати, що періодичне голодування не підходить для всіх. Людям з певними хронічними захворюваннями, такими як цукровий діабет або хвороба Крона, рекомендується проконсультуватися з лікарем перед початком голодування.

Також важливо збалансувати раціон харчування, навіть під час періодичного голодування. Рекомендується уживати достатню кількість рідини, включаючи воду та зелений чай, щоб запобігти дегідратації.

Періодичне голодування можна проводити різними способами. Ось два приклади:

  1. Голодування з обмеженням за часом: наприклад, утримуватися від їжі 16 годин і їсти протягом решти восьми.
  2. Щотижневе періодичне голодування: наприклад, вівторок та суботу – день, коли ви нічого не їсти, а інші дні – споживаєте їжу, як це ви й робили раніше.

Дослідження показують, що обидва методи можуть призвести до втрати ваги та покращення здоров’я ШКТ.

Джерело: Health


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook