вакцинація від грипу

Вчені назвали ще одну хворобу, від якої може захистити вакцина від грипу

Згідно з новим дослідженням, яке провели вчені з Хьюстонського університету, вакциновані від грипу люди мають на 40% менший ризик розвитку хвороби Альцгеймера протягом чотирьох років після проведення вакцинації.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Alzheimer’s Disease.

У дослідженні перевірявся зв’язок між вакцинацією від грипу ти ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. У дослідженні взяли участь пацієнти у віці 65 років і старше.

«Ми виявили, що вакцинація проти грипу у літніх людей знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера в кілька разів. Сила захисного ефекту від вакцини збільшувалася з кількістю років, протягом яких людина проводила щорічну вакцинацію проти грипу. Тобто у людей, які щорічно вакцинувалися проти грипу, спостерігався найменший ризик розвитку хвороби Альцгеймера», – сказав автор дослідження Аврам Бухбіндер.

Результати дослідження показали, що лише у 5,1% вакцинованих від грипу пацієнтів була виявлена хвороба Альцгеймера.

Вчені наголошують, що основні механізми, як вакцинація від грипу захищає від розвитку хвороби Альцгеймера, потребують подальшого вивчення.

Нагадуємо, інше дослідження підтвердило ефективність ліків від раку у відновленні пам’яті та когнітивних функцій у людей із хворобою Альцгеймера.

Джерело: ScienceDaily

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook