скандинавська ходьба

Скандинавська ходьба покращує роботу серця – дослідження

У дослідженні, яке тривало понад 12 тижнів, вивчався вплив різних видів фізичних вправ на учасників, у яких діагностовано ІХС (ішемічна хвороба серця). Вчені виявили, що всі вправи, які вони вивчали, були корисними для людей з ІХС, але скандинавська ходьба принесла найбільшу користь.

Результати дослідження опубліковані в журналі Canadian Journal of Cardiology.

У дослідженні взяли участь 130 учасників із ішемічною хворобою серця. Учасники виконували різні вправи протягом 12 тижнів. Потім вчені перевірили стан людей.

Виявилось, що скандинавська ходьба збільшила поглинання кисню в середньому на 37%, завдяки чому серце почало переганяти кров в кілька разів більше, ніж у стані спокою.

«Під час скандинавської ходьби ми використовуємо додаткові групи м’язів. Ми тренуємо руки та ноги одночасно. Тому від цієї вправи людина отримає найбільше користі», – сказав автор дослідження Анджей Лейчак.

Під час тренування ми в кілька разів збільшуємо поглинання кисню. За рахунок цього серце переганяє об’єми крові в кілька разів більше, ніж у стані спокою. Крім того, активний кровообіг також розширює судини.

Нагадуємо, вчені назвали ще одну причину, навіщо потрібні регулярні прогулянки.

Джерело: MedicalNewsToday

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook