Ліки проти раку усувають симптоми Альцгеймера

Нове дослідження, проведене вченими з Університету Британської Колумбії, підтвердило ефективність ліків від раку у відновленні пам’яті та когнітивних функцій у людей із хворобою Альцгеймера.

Вчені досліджували препарат акситиніб. Це пероральний селективний інгібітор VEGFR-1, -2 та -3 другого покоління, використовується для другої лінії терапії для пацієнтів із метастатичним нирково-клітинним раком.

У дослідах на тваринах препарат показав позитивний результат, що дає надію на реальне лікування та профілактику хвороби Альцгеймера. Після прийому ліків, у мишей зникли всі симптоми хвороби. Також вони продемонстрували відповідні здоровим тваринам показники.

«Ми задоволені результатами дослідження, маємо надію, що зможемо препарат від раку використовувати і для лікування людей із хворобою Альцгеймера», – сказав професор Вільф Джефферс, провідний автор дослідження.

За оцінками, хвороба Альцгеймера вражає 50 мільйонів людей у всьому світі. Перспективні фармацевтичні препарати для лікування хвороби Альцгеймера і раніше демонстрували гарні результати у дослідах на тваринах, але клінічні випробування вони так і не змогли пройти.

«Акситиніб, який ми досліджували, блокує тирозинкінази, що відповідають за стимулювання росту кровоносних судин. А це зупиняє зростання аномальних кровоносних судин, що дозволяє запобігти негативним наслідкам», – пояснює доктор Чаахат Сінгх.

Вчені зазначають, що ще рано говорити, чи допоможе препарат людям, які страждають від Альцгеймера, однак вони налаштовані оптимістично. Якщо акситиніб пройде клінічні випробування, у хворих з’явиться надія на одужання.

Раніше ми писали, що дослідники розкрили дивовижний механізм дії нового антибіотика і тим самим відчинили двері для розробки абсолютно нових ліків.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook