Мозок и серце

Вчені довели, що здоров’я мозку та серцево-судинної системи пов’язані між собою

Американські вчені виявили взаємозв’язок між здоров’ям мозку та здоров’ям серцево-судинної системи. Проблеми із серцем та кровоносними судинами можуть збільшити ризик розвитку інсульту та деменції.

Нові дані дослідження опубліковані в журналі Circulation.

Інсульт виникає через раптове порушення кровообігу в мозку. Він викликає загибель мозкової тканини, що іноді призводить до погіршення пам’яті та інвалідності. Що спільного між хворобами серця та мозку, намагалися з’ясувати вчені.

«Хвороби серця та хвороби мозку мають багато спільного. Фактори ризику серцево-судинних захворювань включають високий кров’яний тиск, діабет, куріння, високий рівень холестерину та ожиріння. Ці ж фактори негативно впливають і на мозок», – пояснив Мітчелл Елкінд, професор неврології та епідеміології з Колумбійського університету.

Так, метааналіз 139 досліджень показав, що у людей середнього віку, які мають високий кров’яний тиск, збільшується ризик розвитку таких хвороб:

  • на 55% збільшується ризик розвитку порушень загальних когнітивних функцій;
  • на 20% збільшується ризик розвитку хвороби Паркінсона.

Раніше ми писали, експерти розповіли, які напої уповільнюють старіння мозку.

Джерело: MedicalNewsToday

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook