Кава при деменції

Експерти розповіли, які напої уповільнюють старіння мозку

Кофеїн сприяє зміцненню зв’язків між різними відділами мозку, а це, в свою чергу, підвищує увагу, покращує пам’ять та когнітивні функції.

До такого висновку дійшли вчені з Португалії та Данії. Результати дослідження опубліковані в Molecular Nutrition & Food Research.

У рамках дослідження експерти оцінили ризик розвитку метаболічних порушень у 842 учасників, які не страждають на деменцію. Дослідження тривало протягом 12 років.  Експерти найбільше увагу приділяли дієті пацієнтів, перевіряючи зв’язок між тим, що пацієнт вживає та тим, як це впливає на його самопочуття.

Вчені порівнювали активність мозкових зв’язків у тих, хто пив каву щодня, і тих, хто її зовсім не вживає.

Експерти встановили, що споживання продуктів, багатих на поліфеноли, було пов’язане з кращим захистом від зниження когнітивних функцій.

Кава не тільки допомагає уповільнити старіння мозку. Її регулярне вживання експерти пов’язують із позитивним впливом на роботу серця, печінки та нирок.

Крім того, кава допомагає знизити ризик виникнення деменції та хвороби Альцгеймера, а також продовжити тривалість життя.

Інше дослідження, яке проводили вчені з Університету Кларксона, також підтвердило користь кави для мозку людини.

«Результати дослідження безперечно багатообіцяючі. Вони показують, що кофеїн – гарний вибір для всіх, кому потрібно покращити пам’ять та концентрацію уваги», – сказав Алі Булані, автор дослідження.

Нагадуємо, вчені з’ясували, чому люди люблять каву.

Джерело: Timesnownews.com


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook