В Україні запрацює єдиний номер екстреної служби 112

Замість окремих телефонів 101, 102, 103 та 104 в Україні запрацює єдиний центр прийняття та обробки екстрених викликів — телефонна лінія екстреного зв’язку 112.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112» ухвалили 7 вересня.

Єдина телефонна лінія екстреного зв’язку лінія 112 спочатку запрацює на території Києва та області з наступного року. З її допомогою хочуть налагодити двосторонню комунікацію із тим, хто зателефонував на цю лінію. А також координувати екстренні служби на місці події.

« Принцип “єдиного вікна” дозволить забезпечити кращий рівень надання екстреної допомоги та оперативно залучати декілька екстрених служб у разі виникнення невідкладних ситуацій», — зауважив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Він додав: по суті, це означає об’єднання всіх служб — 101, 102, 103 та 104 — в єдину систему.

Оператори зможуть приймати дзвінки від іноземців, тому що володітимуть іноземними мовами. Передбачать можливість подати звернення і людям з вадами слуху.

Створення такої єдиної служби є одним із зобов’язань України про запровадження Європейського кодексу електронних комунікацій у рамках угоди про асоціацію з ЄС.

Джерело: Вільне радіо


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook