В Україні виявлено та ліквідовано масштабні схеми підробки препаратів міжнародних фармацевтичних компаній

Фальсифіковані лікарські засоби виступають серйозною проблемою для здоров’я людей оскільки вони можуть бути небезпечними (містити токсичні домішки або незадекларовані активні фармацевтичні елементи АФІ), не ефективними (не містити або містити у недостатній кількості необхідні активні компоненти), та неякісними (вироблені із порушенням норм GMP).

На сьогодні, почастішали випадки контрабандного ввезення на територію України лікарських засобів, вироблених для фармацевтичних ринків інших країн та їх реалізація, в тому числі через мережу Інтернет.

Про це повідомляє Держлікслужба.

За інформацією Державної прикордонної служби України, у результаті спільних заходів Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, впродовж 2018-2023 років було виявлено та ліквідовано масштабні схеми підробки в Україні препаратів міжнародних фармацевтичних компаній, зокрема, призначених для лікування та з метою подальшого розповсюдження лікарських засобів для пацієнтів з онкологічними захворюваннями, гепатитами В і С, ВІЛ.

З незаконного обігу вилучено понад 200 найменувань фальсифікованих лікарських засобів сумнівного походження загальною ринковою вартістю на понад 100 000 000 гривень.

Держлікслужба інформує споживачів на що звертати увагу під час купівлі лікарських засобів:

  • перш за все купувати ліки необхідно в легальних мережах розповсюдження – аптечних закладах із ліцензією на право роздрібної торгівлі лікарськими препаратами, інформацію про її наявність, як правило, можна знайти в куточку споживача;
  • при отриманні товару, необхідно перевірити цілісність, зовнішній вигляд упаковки, термін придатності ліків, наявність маркування, перевіряйте наявність реєстраційного номеру в Україні, який має такий формат UA/00000/00/00, якщо на упаковці такого номеру немає, перед вами не лікарський засіб.

Якщо ви купуєте ліки через Інтернет, використовуйте лише легальні веб-сайти. Веб-сайт суб’єкта господарювання, що має право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами, повинен містити:

  • інформацію про контактні дані органу ліцензування, органів державного контролю якості лікарських засобів;
  • логотип із гіперпосиланням, що відображається на кожній сторінці веб-сайту та переводить споживача на сторінку Переліку суб’єктів господарювання, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами (такий логотип застосовується виключно аптечними закладами, внесеними до даного Переліку).

Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook