В Україні спростили закупівлю інноваційних ліків

ВР підтримала у другому читанні законопроєкт, який дозволить закуповувати інноваційні ЛЗ за договорами керованого доступу. Відповідне рішення підтримали 309 народних депутатів.

Законопроєкт впроваджує новий механізм закупівель інноваційних препаратів для лікування важких хронічних захворювань. Тепер держава буде напряму домовлятись з фармвиробниками ЛЗ стосовно доступу до ліків. А це дасть змогу закуповувати препарати за нижчими цінами.

«Прийняття законопроєкту дозволить удосконалити доступ громадян до інноваційних медичних технологій за рахунок бюджетних коштів із застосуванням процедур договорів керованого доступу (ДКД) та забезпечити реалізацію конституційних прав громадян у сфері охорони здоров’я», – зазначено у пояснювальній записці до документу.

Так, законопроєкт передбачає:

  • проведення до 31 грудня 2023 року пілотного проєкту щодо виведення закупівель за договорами керованого доступу з-під дії закону «Про публічні закупівлі»;
  • визначає необхідність оцінки медичних технологій як передумови для застосування механізму закупівель за ДКД;
  • встановлює, що у разі державної реєстрації лікарського засобу із такою ж назвою та показаннями для застосування, що і засіб, щодо якого укладено ДКД – ДКД підлягає достроковому розірванню 31 грудня поточного року за скороченою процедурою.

Крім того, законопроєкт визначає, що інформація про міжнародну непатентовану назву (за наявності) ЛЗ, торговельну назву, форму випуску та дозування, щодо якого укладено договір керованого доступу, має оприлюднюватися в електронній системі закупівель протягом 3 робочих днів з дня укладення відповідного договору. Щодо щорічного звіту, то він має оприлюднюватися в електронній формі за результатами моніторингу договору керованого доступу.

Нагадаємо, кілька днів тому ВР України прийняла за основу Проект Закону «Про лікарські засоби» №5547 від 21.05.2021. Законопроект пропонує нову редакцію Закону «Про лікарські засоби», яка структурно і змістовно близька до Директиви # 2001/83 / ЄС Європейського Парламенту та Ради «Кодекс Співтовариства відносно лікарських засобів (для застосування людиною)».

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook