Нові ліки від гіпертонії українського виробництва – що пропонують вчені?

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України запропонували технологію виробництва нових гіпотензивних і антиаритмічних алкалоїдів раувольфії зміїної.

Протягом майже 2 років українські вчені досліджували, як з культури тканин цієї лікарської рослини можна отримати суху біомасу та екстрагувати з неї алкалоїди, що стимулюють роботу серцево-судинної системи.

Відомо, що у коренях Rauvolfia serpentina міститься понад півсотні різноманітних алкалоїдів, які можуть проявляти гіпотензивну, антиаритмічну та психотропну дію. Вчені досліджували найважливіші з алкалоїдів: аймалін (антиаритмічна дія), аймаліцин та резерпін.

В рамках проекту науковці створили лінію культури тканин раувольфії зміїної (К27М), яка накопичує в сухій біомасі понад 2% індольних алкалоїдів. Крім цього, вчені відпрацювали методи аналізу алкалоїдів, виділили їх та провели очистку. Потім із клітинної біомаси вони виділили 8 г індольних алкалоїдів та 2 г чистого аймаліну.

Співробітники ІМБГ НАН України довели, що екстракти сухої біомаси лікарської рослини в певних концентраціях мають чітко виражену вазодилятаторну активність. Крім цього, встановлено α-адреноблокувальний ефект, що дає можливість використовувати екстракт рослини в медичній практиці як судинорозширювальний препарат та адренолітик α-типу. Дослідивши антиаритмічну активність екстракту клітинної біомаси лікарської рослини, науковці також виявили, що при підвищенні концентрації екстракту ефект може бути, навпаки, проаритмічним.

Нагадаємо, науковці з Інституту Сторіччя Сіднейського університету запропонували нові ліки для лікування раку простати.

Джерело: Національна академія наук України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook