В Україні можуть запровадити випуск вакцини Pfizer і Moderna

Корпорація «Лекхім» вже анонсувала виробництво CoronaVac у Харкові.

В Україні хочуть налагодити виробництво вакцин проти коронавірусної інфекції Pfizer та Moderna. Про це головний санлікар Ігор Кузін повідомив в інтерв’ю Фокусу.

«Це цілком реально. Компанія “Індар” уже впроваджує свою дослідницьку програму локалізації мРНК-вакцини в Україні, яку презентували на засіданні Ради національної безпеки України. Велика науково-дослідна команда працює над тим, щоб процес виробництва був повністю українським. Навіть реагенти повинні постачати вітчизняні хімзаводи», – заявив Ігор Кузін.

Крім того, він повідомив, що COVID-19 перезапустив активність українських вчених. Наразі МОЗ створило так званий біокластер, завдяки якому можна оновити вітчизняне біотехнологічне виробництво.

Щодо виробництва вакцини CoronoVac на підприємстві в Харкові Кузін сказав: «Сировину будуть доставляти з Китаю і розливати вже тут. Це, безумовно, перевага для України – відсутність додаткових транспортних витрат, ми зможемо укладати гнучкі контракти. Виробництво обіцяють запустити в першому кварталі 2022 року».

Нагадаємо, нещодавно компанія Pfizer розпочала тестування перорального противірусного препарату для профілактики COVID-19, а компанія Moderna заявила про початок випробування вакцини проти ВІЛ на людях.

Джерело: Фокус


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook