рецептурні ліки

В України можуть посилити відповідальність за продаж ліків без рецепта

Наразі в Україні поширена несприятлива практика призначення лікарями рецептурних лікарських засобів без виписування рецепта. Така ситуація має місце, зокрема, через відсутність адміністративної відповідальності медичних працівників.

Про це повідомляє портал Юридичний факт.

На сайті ВР розмістили два пов’язаних між собою законопроєкти – 7444 “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення контролю за відпуском лікарських засобів” та 7445 “Про внесення змін до статті 42-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення встановленого порядку реалізації (відпуску) лікарських засобів”.

В обох законопроєктах пропонується посилення контролю за призначенням та відпуском рецептурних лікарських засобів.

Автори законопроєкту пропонують:

  • доповнити частину першу статті 781 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” новим пунктом, що дозволить застосовувати до медичних працівників адміністративні стягнення у разі призначення рецептурного лікарського засобу без виписування рецепта;
  • викласти в новій редакції статтю 28 Закону України “Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори”, що дозволить виписувати електронні рецепти на наркотичні (психотропні) лікарські засоби;
  • викласти в новій редакції частину третю статті 21 Закону України “Про лікарські засоби”, що дозволить встановити на рівні закону пряму заборону відпуску з аптечних закладів рецептурних лікарських засобів без рецепта, за недійсним рецептом або з порушенням встановленого МОЗ порядку відпуску.

Також пропонується внести зміни до статті 424 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині посилення відповідальності за реалізацію (відпуск) рецептурних лікарських засобів з аптечних закладів без рецепта, за недійсним рецептом або з порушенням встановленого порядку відпуску лікарських засобів.

Джерело: Юридичний факт

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook