навчання фармацевтів

У МОЗ працюють над впровадженням професійних стандартів для фармацевтів

Міністерство охорони здоров’я України продовжує працювати над розробленням та впровадженням професійних стандартів на медичні, фармацевтичні та інші професії галузі охорони здоров’я.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

Наявність професійних стандартів є важливим чинником належної підготовки лікарів, фармацевтів, медсестер та інших працівників сфери охорони здоров’я для здобуття ними необхідного рівня професійної кваліфікації та подальшого забезпечення якості їх професійної діяльності.

Вимоги до компетентностей працівників сфери охорони здоров’я містяться у 78 випуску Довідника кваліфікаційних характеристик професій (ДКХП-78), затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117. Також довідник включає кваліфікаційні характеристики на 253 професії працівників галузі охорони здоров’я, зокрема керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців та робітників.

«Чинні кваліфікаційні характеристики професій за своєю структурою та змістом вже не відповідають вимогам сучасності. Саме тому Міністерство, незважаючи на виклики протистояння російській агресії, продовжує працювати і над таким важливим напрямом, як модернізація освітніх та професійних кваліфікацій та формування спільних з ЄС стандартів. Наразі МОЗ готує поступову зміну кваліфікаційних характеристик професій на повноцінні та професійні стандарти, – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак. – Україна переконливо прямує шляхом інтеграції у загальноєвропейський простір з його високими стандартами якості життя. Ми не зупиняємося ні на мить та щоденно протидіємо ворогові, у тому числі впроваджуючи кращі практики європейської спільноти для зміцнення людського капіталу нашої країни».

У МОЗ нагадали про переваги професійних стандартів:

 • зміст професійних стандартів включає достатній обсяг інформації, необхідний для забезпечення належного регулювання професійної діяльності працівників;
 • структура змісту професійного стандарту побудована на основі компетентнісного підходу, який передбачає формування вимог до загальних та професійних компетентностей працівника, що забезпечують якісне виконання ним його професійних функцій;
 • забезпечується об’єктивність визначення назв, змісту та обсягу трудових функцій за видами професійної діяльності;
 • участь в розробці професійних стандартів беруть експерти, освітяни, науковці, представники фахових асоціацій та організацій роботодавців;
 • враховується успішний національний та міжнародний досвід;
 • обов’язково проводиться громадське обговорення проєктів професійних стандартів;
 • професійні стандарти переглядаються з урахуванням особливостей галузі щонайменше раз на 5 років.

Нині до Національного агентства кваліфікацій надійшли заявки на розроблення проєктів професійних стандартів, які належать до сфери охорони здоров’я, серед яких:

 • 60 заявок на пріоритетні лікарські професії, що становить 40% від загальної кількості лікарських професій;
 • 4 заявки на медсестринські професії;
 • 1 заявка на бойового медика;
 • 2 заявки на фахівців з реабілітації;
 • 6 заявок на фармацевтичні професії.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook