віл

У ЦГЗ розповіли, чому важливо кожному перевіритися на ВІЛ та вірусні гепатити особливо під час війни

Більше мільйона українців не знають, що інфіковані вірусним гепатитом С. А кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій ВІЛ-статус. А поранення, переливання крові та сексуальне насильство, які, на жаль, мають місце в Україні із початком повномасштабного вторгнення російської армії, підвищують ризик інфікування ВІЛ та вірусними гепатитами.

Про це повідомляє ЦГЗ МОЗ України на офіційному сайті.

“Унаслідок незахищених статевих контактів, особливо тих, які супроводжуються насильством, пошкодженням або зісковзуванням презервативу, через їхню травматичність ризик інфікування зростає. Також йдеться про інші ризиковані ситуації, ми маємо на увазі і контакти під час професійної діяльності: медичні працівники, військовослужбовці, рятувальники можуть мати поранення або мати контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами людей із невідомим ВІЛ-статусом. Також збільшується кількість оперативних втручань, що може призвести до збільшення ризику інфікування ВІЛ та вірусними гепатитами”, – повідомляє ЦГЗ.

Тому важливо кожному перевіритися на ВІЛ та вірусні гепатити особливо під час війни.

Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити (з 16 по 23 травня) покликаний підвищувати обізнаність про важливість тестування та закликати здати кров й дізнатися свій статус. Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже що раніше вірус знайдено, то раніше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.

Зробити швидкий тест на ВІЛ та вірусні гепатити можна у:

  • свого сімейного лікаря;
  • найближчому Центрі СНІДу чи кабінеті Довіри;
  • неурядових організаціях;
  • у будь-якому закладі охорони здоров’я України, що надає медичну допомогу в рамках 13 пакетів програми медичних гарантій, у тому числі амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу;
  • замовивши оральний тест на ВІЛ і пройти за його допомогою самотестування за посиланнями https://prozdorovia.in.ua.

Раніше ми писали, у ЦГЗ розповіли, що передбачає екстрена постконтактна профілактика ВІЛ-інфекції.

Джерело: ЦГЗ України

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook