У чому сила, Драгобрате?

Якщо ви – прихильник зимового гірського відпочинку, але вже вдосталь намилувалися схилами Буковелю або просто втомилися від його безмежних цін, вам саме час відвідати Драгобрат. Найвищий гірськолижний курорт України, розташований біля підніжжя гір Стіг (1707 м) та Близниця (1883 м), подарує вам незабутні враження та приголомшливі краєвиди.

Місцева природа дивовижним чином нагадує Альпи, цю кліматичну зону навіть називають «альпійською». Тож якщо ви ще не бували в Альпах та найближчим часом не маєте змоги туди поїхати – не сумуйте, на Драгобраті ви побачите майже аналогічну картинку! Щоправда, із додаванням деяких тонкощів місцевого сервісу, але це вже другорядна річ.

Драгобрат

Дорога до курорту має неабиякі особливості. На початку все як завжди – їдемо з Києва до Івано- Франківська традиційними потягами – сорок третім або сьомим. Останній більш ніж удвічі дорожчий, купейний квиток коштує понад 700 гривень, але цей поїзд значно зручніший – тут можна заряджати телефон просто в купе, а в туалеті є гаряча вода, що взимку особливо приємно. Отже, вирішувати вам – платити більше чи вдовольнятися комфортом радянського зразка. Якщо немає потреби економити, з Києва до Франківська можна долетіти, скориставшись послугами МАУ. Але у будь-якому разі доведеться рухатися далі, до селища Ясіня. Це теж просто – на вокзалі або біля летовища вас зустрінуть приватні перевізники на власних бусах. Автівку можна обирати на свій смак, а от ціну всі пропонуватимуть майже однакову, приблизно 150 грн. До речі, дістатися Ясіні можна й прямим потягом, що йде в напрямку Рахова.

Ланцюги та повний привід!

Але Ясіня – лише проміжний пункт нашої мандрівки й саме те місце, у якому звичайна подорож перетворюється на екстремальну. І це не дивно, адже фінальні 12 кілометрів необлаштованого гірського серпантину – справжнє випробування нервів на міцність. Тож якщо ви їдете на авто, слід враховувати власні водійські здібності та можливості своєї машини – взимку без повного приводу і ланцюгів на колесах вирушати в гори не варто. Автівку можна залишити на платній парковці та звернутися до місцевих перевізників. Вони знають кожну гірську стежку, а їхні залізні коні оснащені всім необхідним для руху високогір’ям. Це гарантує туристам безпечну, але аж ніяк не спокійну поїздку. Протягом 40 хвилин ви долатимете снігові замети та ожеледицю, їхатимете понад урвищами та розминатиметеся із зустрічним транспортом там, де розминутися майже неможливо. Але краєвиди, які ви побачите, будуть достойною компенсацією за пережитий дорогою стрес. А фінансові витрати за підйом становитимуть 150-200 грн з людини.

зимові гори Україна

Отже, дорожні пригоди позаду, час іти до тимчасової домівки. Бронювати житло в горах варто заздалегідь, Драгобрат – місце популярне і знайти собі прихисток у день приїзду буде складно. Особливо у високий сезон, з грудня по березень. Для пошуку оселі заходьте на сайти
https://www.booking.com/
http://www.dragobrat.biz/
або
http://www.hotelsbukovel.com.ua/ua/hotels-catalog/oteli-na-dragobrate.

Тут можна ознайомитися з актуальними цінами та умовами проживання, роздивитися фото номерів. Ціни стартують від 500 грн, а в середньому становлять приблизно 1000-1300 грн на добу за двомісний номер. За таку суму ви отримаєте кімнату з туалетом, душем і WI-FI та дворазове харчування – сніданок і вечерю. Уважно читайте відгуки інших туристів – якісне та різноманітне харчування дуже важливе, адже ви навряд чи щодня спускатиметеся до Ясіні в пошуках смачненького. А магазинів на курорті обмаль і асортимент у них небагатий – ви ж у горах. Тому обирайте готель чи гостьовий будинок, у якому не лише просторі та затишні кімнати, а й смачна кухня. До речі, будьте уважними, коли вирішили орендувати котедж. Зазвичай люди готові сплачувати більше за можливість усамітнитись і насолоджуватися гірською природою та тишею подалі від гамірних сусідів. Але місцеві бізнесмени часто називають котеджем не окремий будиночок, а мініготель на 6-8 номерів, де сховатися від шуму практично неможливо. А коштує цей галасливий «рай» суттєво більше за звичайний готельний номер. Тому ретельно вивчайте пропозиції, щоб реальність не стала неочікуваним сюрпризом.

Драгобрат лижі

Варто зазначити, що майже всі готелі на Драгобраті розташовані недалеко від витягів. Це одна з переваг курорту. До того ж майже всі господарі пропонують гостям прокат спорядження і ціни на нього чи не вдвічі менші, ніж на Буковелі. Більшість лиж і бордів у гарному стані, а сніг на схилах курорту лежить до травня, тож задоволення від катання туристам гарантоване.

Схили для всіх і кожного

Але ситуація зі скіпасами дещо відрізняється від тієї, що на Буковелі. Тут немає єдиного скіпасу – витяги належать різним господарям і в кожного свої квитки на підйомники. Правду кажучи, це не є проблемою – місцеві траси широкі та довгі, після кожного підйому можна обрати новий маршрут для катання. До того ж широкі безлісі схили приваблюють любителів цілинного снігу – умови для фрірайду тут справді чудові.

Отже, на Драгобраті є 4 групи витягів – гірськолижний комплекс «Драгобрат» володіє двома великими бугельними підйомниками (300 грн за 10 підйомів), зазвичай тут катаються ті, хто живе в готелях комплексу та поруч. Неподалік розташований двокрісельний витяг «Карпатська чайка» (530 грн за 10 підйомів), який піднімає до так званої Перемички, що між горами Стіг та Жандарм. Це – рай для початківців, які можуть спускатися донизу широкою безпечною трасою. Для тих, хто має досвід катання, є спуск більш високого рівня складності, дещо середнє між синім та червоним.

Драгобрат сноуборди

Біля підніжжя гори Стіг, поруч із готелем «Вершина», функціонують три витяги «Вершина Карпат» – один двокрісельний (600 грн за 10 підйомів), один бугельний (300 грн за 10 підйомів) та навчальний мультиліфт. Піднявшись «кріселкою», можна спуститися прямою простою трасою або обрати ту, що ближча до лісу, – тут можна кататися поміж деревами і робити неймовірні фото та відео. Загалом, на цій частині гори буде цікаво як досвідченим лижникам і сноубордистам, так і професіоналам зимового катання.

Варто зазначити, що на відміну від сучасних буковельських, крісельні витяги Драгобрату рухаються повільно і довго сидіти на них буває холодно. Щоб уберегти п’яту точку від морозу, одягніть зверху на гірськолижні штани маленький каремат-сидушку, який у народі називають… самі знаєте як. Так ви набагато комфортніше почуватиметесь на підйомнику.

Зовсім забула, на Драгобраті є ще один великий бугель, «Оаза», він найшвидший на курорті. Витяг розташований під горою Жандарм, поряд з готелем «Оаза». Гості готелю можуть користуватися витягом зі знижкою – 24 грн за підйом, усі інші – по 30 грн за підйом. Траси на Жандармі нескладні, але якщо замовити ратрак, він може завезти вас на вершину гори або на сусідню Близницю – спуски з цих гір чорніші за чорне! До речі, доставка лижників та сноубордистів на гори ратраками на Драгобраті дуже затребувана – сюди їде чимало тих, хто ловить свій адреналін, спускаючись з вершин поза трасами.

Драгобрат траси

Але дітям та новачкам тут теж непогано. На Драгобраті працюють досвідчені інструктори, які будь-кого поставлять на лижі чи борд за 300 грн за годину. Ті, що вчилися на Буковелі, тут плачуть від заздрощів – вони витратили набагато більше!

Драгобрат Україна

Ложка дьогтю в бочці меду

А тепер знову про сніг. Кажуть, що його тут не бракує ніколи. Навіть у найтепліші та малосніжні зими на місцевих схилах лежить м’якенький свіжий сніг – «пухляк», як його ніжно називають гірськолижники. Однак той самий сніг часом створює відпочивальникам проблеми. Коли вирує заметіль, навкруги майже нічого не видно і заради безпеки туристів витяги відключають. Не працюють «кріселки», а часом навіть і бугелі, тому доводиться марнувати час у номері або колибах. На щастя, їх тут багато, а карпатська кухня – смачна. Нещодавно на курорті з’явився нічний клуб, у якому можна розважитися довгими зимовими вечорами. Шукайте його біля готелю «Крокус» і танцюйте досхочу – діджеї в клубі професійні, засидітися не дадуть!

зимовий відпочинок гори

Ще один мінус Драгобрату – відсутність вечірніх катань. Витяги працюють до закінчення світлового дня, тому прихильникам ранкового сну ввечері надолужити своє не вдасться. Дівчатам теж доведеться збиратися швидше – зимові дні короткі, поки намилуєшся собою у дзеркалі, за вікном вже темнішає. Хоча ввечері можна розважитись іншим чином – зануритись у чан!

Гуцульське СПА

Чани є родзинкою регіону, кожен гість Карпат має хоч раз попаритися в такому. Процедура доволі цікава: у величезний чавунний казан наливають джерельну воду, додають до неї збір гірських трав і розводять під чаном багаття. Коли вода нагріється до 40-45°С, у чан можна занурюватися. Над водою слід залишити лише голову – вона дихає свіжим повітрям, а тіло приймає оздоровчу ванну. Перше занурення триває п’ятнадцять хвилин, надалі слід пірнути в холодну гірську річку. Можливі сучасні інтерпретації: замість річки – басейн або дубова бочка для обливань. Гарячі та холодні купання почергово повторюють декілька разів – це надзвичайно корисно, процедура оздоровлює та омолоджує весь організм. До того ж це доволі екзотично – майже роздягнені люди на тлі засніженого лісу та гір. Отже, наполегливо рекомендую чан, вражень буде вдосталь! А щоб отримати від процесу максимум задоволення, варто добре підготуватися. По-перше, замовте чан заздалегідь. По-друге, не полінуйтеся подивитися на нього на власні очі. Якщо там, де ви плануєте паритись, є декілька чанів – оберіть той, що подобається і замовте саме його. Поцікавтеся, які лікарські трави покладуть до казана. Розпитайте про чистоту води і зробіть на ній наголос, тоді перед вашим купанням чан ретельно помиють. І дізнайтеся, чи є поруч холодна вода – правильна процедура передбачає саме контрастні купання. От і все, тепер можна насолоджуватися карпатським СПА наповну.

Драгобрат чани

Сподобалося? На Драгобраті не може не сподобатися! Підсумовуючи всі його плюси та мінуси, отримуєш лише один висновок – сюди варто їхати. Недаремно до нашого курорту давно протоптали стежку західні сусіди – тут зустрінеш і румуна, і поляка, а в них свої гори є! Але наші – найкращі! Не вірите? Приїздіть та переконайтеся!

кухня Карпати

Бюджет поїздки на дві людини (п’ять днів, чотири ночі):
✅ Квитки (з Києва, в обидва боки, поїзд №043 «Київ – Івано-Франківськ»): 1200 грн
✅ Приватний бус «Івано-Франківськ – Ясіня» в обидва боки: 600 грн
✅ Трансфер «Ясіня – Драгобрат» (в обидва боки): 600 грн
✅ Проживання в готелі (чотири ночі, дворазове харчування): 4800 грн
✅ Оренда спорядження (2 людини, 5 днів): 1000 грн
✅ Скіпаси (2 людини, 5 днів): 3000 грн
✅ Чан: 500 грн
✅ Додаткове харчування, 5 днів: 1000 грн
________________________________
Разом: 12 700 грн.

Драгобрат зима


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook