Терафлю

Терафлю — з перших симптомів застуди та грипу!

Застудні запити в аптеці — на чолі сезону. І це логічно, адже в Україні щорічно на ГРВІ хворіють 6,5-8 млн осіб, що становить 92-96 % загальної інфекційної захворюваності ¹. Якими ж аргументами керуватися провізору, формуючи аптечну рекомендацію для людини з першими ознаками застуди? Підібрати ліки від закладеності носа і кашлю — симптомів, які пацієнти вважають найбільш нестерпними ²? Або одразу націлитися на причину захворювання і почати з противірусного препарату? Насправді, зробити вибір нескладно — потрібно лише йти від потреб клієнта аптеки і відповісти собі на питання, що людина отримає в результаті нашої професійної поради.

Коли шукати причину недоцільно

Здавалося б, рішення лежить на поверхні: порекомендуємо противірусні, і проблеми немає. На жаль, ситуація є дещо складнішою. Застуду, ГРВІ, грип викликають понад 200 вірусів ³, тоді як противірусні засоби є специфічними — тобто «працюють» з певними збудниками і ніяк не впливають на розмноження інших. Дізнатися, який саме вірус став причиною захворювання, на першому етапі застуди неможливо. Тож, як ми можемо бути впевнені в тому, що саме цей противірусний препарат влучить у ціль?

Відповідь: ніяк. Принаймні поки що ліків, які будуть активні щодо усіх 200 респіраторних вірусів та їхніх мутацій, не розроблено. При цьому більшість противірусних препаратів ефективні саме у перші дні ГРВІ та грипу, що робить їх застосування недоцільним, за винятком випадків, коли ми чітко знаємо, про який вірус йдеться.

Натомість посимптомний підхід дозволяє значно полегшити стан хворого та покращити якість його життя. Саме із симптомами людина приходить до аптеки в перші дні застуди, саме їх воліє позбавитися. При цьому бажає усунути симптоми грипу та застуди цілком, а не вибірково 2. І ми маємо задовольнити цю потребу.

Інші очікування клієнта аптеки:

  1. Швидка дія.
  2. Зручний прийом (перевагу зазвичай віддають комбінованим препаратам, оскільки прийом багатьох ліків одночасно змушує людину відчувати себе тяжко хворою, що дуже неприємно. З цієї ж причини форма гарячого чаю часто є більш прийнятною, ніж таблетка або капсула).
  3. Гарантія якості.
  4. Приємний смак (для дорослих цей критерій наразі також відіграє значну роль).
  5. Упаковки має вистачити на 2-3 дні лікування.

Щодо пункту 2: форма гарячого напою має й інші переваги. Зокрема, вона працює швидше за таблетовані форми . Коли людина вживає медикаментозні чаї, вона отримує не лише активні лікарські компоненти напою, але й додаткову рідину, що необхідно під час лікування застуди.

Дві форми, сім симптомів

Хорошим вибором з перших симптомів застуди є французький препарат Терафлю — класика в ряду протизастудних «гарячих чаїв».

Комбінований препарат містить три активні компоненти: парацетамол, назальний деконгестант фенілефрин, кислоту аскорбінову та антигістамінний компонент. Також препарат Терафлю від грипу та застуди зі смаком лимона містить додатковий активний компонент — кислоту аскорбінову. В результаті їхньої спільної дії Терафлю бореться із 7 симптомами застуди та грипу: лихоманкою, ознобом, головним болем, нежитем, закладеністю носа та придаткових пазух, чханням та болем у тілі. А також допомагає підтримувати водний баланс.

На українському ринку препарат Терафлю від компанії GSK представлений у двох формах — Терафлю від грипу та застуди зі смаком лимона та Терафлю Екстра зі смаком лимона, завдяки чому можна обрати не лише дозування основної діючої речовини (парацетамолу), але й наявність або відсутність аскорбінової кислоти у складі.

Терафлю — препарат французької якості. Дозволений до застосування дорослим та дітям з 12 років, що свідчить про доволі високий профіль безпеки. І, що особливо важливо для клієнтів аптеки, яким хочеться швидше полегшити стан під час застуди та грипу, парацетамол, що входить до складу гарячого мультисимптомного чаю, починає діяти з 10-ї хвилини після прийняття препарату *.

Терафлю Екстра

Терафлю від грипу та застуди зі смаком лимона Терафлю Екстра зі смаком лимона
Містить парацетамолу 325 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг, феніраміну малеату 20 мг, аскорбінової кислоти 50 мг, що компенсує нестачу вітаміну під час хвороби 5 Не має у складі аскорбінової кислоти, але парацетамол міститься у посиленому дозуванні 650 мг, що дає більш виражені аналгетичний, жарознижувальний та протизапальний ефекти. Також містить фенілефрину гідрохлориду 10 мг та феніраміну малеату 20 мг 6
Радимо, коли переважають симптоми: застуда, закладеність носа, нежить, температура тіла 37,2–38,0°C [5] Радимо, коли переважають симптоми: застуда, закладеність носа і придаткових пазух, головний біль, біль в тілі, озноб, температура тіла 38,0–39,0°C та > 39,0°C [6]

Порадити Терафлю можна відвідувачам аптеки зі скаргами на будь-які симптоми застуди, ГРВІ та грипу. Випускається Терафлю у зручній упаковці №10, завдяки чому препарату вистачає на 2-3 дні лікування — саме стільки зазвичай тривають симптоми застуди, і людині не доведеться завтра знову йти за ліками. Крім того, купуючи упаковку замість окремих пакетиків, покупець отримує коробку з інструкцією, отже, матиме під рукою схему застосування.

Гарячі чаї Терафлю — покращують самопочуття та якість життя, лікуючи симптоми грипу та застуди, незалежно від виду вірусу!

*Мається на увазі, що після прийому всередину парацетамол швидко і майже повністю всмоктується з травного тракту, максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 10–60 хвилин, див. Інструкцію для медичного застосування лікарського засобу.

1 ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України та ін. «Клінічна настанова «Грип та гострі респіраторні інфекції» (оновлення 2018)».
2 М. Блайс, П. Дікпінігатіс, Р. Еклес та ін. Ставлення споживачів до кашлю та застуди: результати опитування США (ACHOO). Журнал «Сучасні медичні дослідження та думки»: 2015;31:1527-38.
3 Джонстон С., Холгейт С. Епідеміологія вірусних респіраторних інфекцій: С. Мійт, Д. Тейлор-Робінсон (ред). Епідеміологія вірусних респіраторних інфекцій. Лондон: Chapman & Hall, 1996.
4 Hodges L.A. at al. Does a hot drink provide faster absorbtion of paracetamol then a tablet? Pharm. Res. 2014; 31: 2078-2085.
5 Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Терафлю від грипу та застуди зі смаком лимона, порошок для орального розчину. Реєстраційне посвідчення № UA/5529/01/01. Затверджено Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1389 від 08.07.2021.
6 Інструкція Терафлю Екстра зі смаком лимона, порошок для орального розчину. Реєстраційне посвідчення №UA/5797/01/01. Затверджено Наказом Міністерства охорони здоров’я України №1389 від 08.07.2021.
Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитись з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів: Терафлю Екстра зі смаком лимона, порошок для орального розчину. Р.П. МОЗ України №UA/5797/01/01, Терафлю від грипу та застуди зі смаком лимона, порошок для орального розчину. Р.П. МОЗ України № UA/5529/01/01. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK. Повідомити про небажане явище чи скаргу на якість продукту Ви можете в ТОВ “ГлаксоСмітКлайн Хелскер Юкрейн Т.О.В.” за тел. (044) 585-51-85 або на e-mail: oax70065@gsk.com. Iнф. Матеріал: PM-UA-THRFL-22-00003. Дата виготовлення: січень 2022 р.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook