Солпадеїн Актив

Cолпадеїн Актив проти основних п’яти видів болю!

«Терпи, козаче, отаманом будеш!» – відома фраза з повісті М. Гоголя «Тарас Бульба»  наочно ілюструє ставлення українців до лікування болю. Якщо у вас щось болить – терпіть, усе інше вважається слабкодухістю. Але чи є такий підхід правильним? Чи можемо ми повноцінно працювати, коли  болить голова? Особливо, якщо це мігрень – інтенсивний біль в одній половині голови, що нерідко супроводжується нудотою  та підвищеною чутливістю до світла і звуків. Або сильний біль у суглобах, коли кожен рух потребує зусиль…

Чи вдасться заснути, якщо вночі «ниє» зуб? Відповідь очевидна – терпіти біль, що заважає працювати і відпочивати, порушує звичний ритм життя та погіршує його якість, не варто. В арсеналі сучасних лікарів і фармацевтів є чимало засобів-анальгетиків, які здатні дати болю відсіч. 

Насамперед, це парацетамол (ацетамінофен). Речовина  чинить  знеболювальну та жарознижувальну дії завдяки блокуванню синтезу ферментів  простагландинів, що беруть участь у запальних реакціях та передачі больових імпульсів ¹.

На відміну від нестероїдних протизапальних засобів  (НПЗЗ), які також застосовують з метою знеболення, дія парацетамолу на систему простагландинів не є генералізованою і реалізується переважно у центральній нервовій системі¹. Відповідно, ацетамінофену не притаманні небезпечні побічні ефекти блокування периферичних простагландинів – подразнення слизової оболонки травного тракту, що можуть призводити до виразок і кровотеч²⁻⁶. Тому  парацетамол є першим в списку з трьох рекомендованих експертами ВООЗ безрецептурних анальгетиків за співвідношенням ефективність/безпека⁷. І саме парацетамол є основною діючою речовиною лікарських засобів Солпадеїн Актив  від компанії GSK.

Другою активною речовиною бренду є кофеїн. Він працює як синергіст парацетамолу – за даними досліджень, завдяки збуджувальному впливу на ЦНС кофеїн підсилює знеболювальну дію ацетамінофену на 37%⁸, а також покращує працездатність та настрій, усуваючи депресивний стан, що часто супроводжує біль¹. Отже, 500 мг парацетамолу та 65 мг кофеїну в складі Солпадеїн Актив у формі таблеток, вкритих оболонкою, а також таблеток шипучих – це допомога при безлічі типів болей, зокрема п’яти найбільш розповсюджених його видів:

 • головного болю;
 • мігрені;
 • м’язово-скелетного болю*;
 • зубного болю;
 • періодичного болю в жінок.

Однак, яку лікарську форму Солпадеїн Актив обрати в певному випадку, адже обидві форми тамують усі види болю?

солпадеїн

Критерії  вибору нескладні. Наприклад, для пацієнта вкрай важлива швидкість аналгезії. Причини можуть бути різними – інтенсивний, нестерпний біль; індивідуальний низький больовий поріг або термінові справи, до яких необхідно повернутися якнайшвидше. Тут, незалежно від локалізації болю, у пригоді стане Солпадеїн Актив у формі шипучих таблеток. Він починає діяти вже за 15 хвилин після прийому¹⁰, що вдвічі швидше порівняно з таблетками, вкритими оболонкою²⁻⁶. Шипучі таблетки слід обирати й у випадку ускладненого ковтання. Така проблема часто турбує літніх людей, проте не лише їх. Зубний біль, ушкоджена слизова оболонка порожнини рота після видалення зуба або інших стоматологічних маніпуляцій, запальні процеси горла – в таких ситуаціях ковтання таблеток  спричиняє неприємні відчуття, тож набагато комфортніше прийняти препарат, розчинений у воді.

Важливі також особисті уподобання пацієнта – деякі люди віддають перевагу традиційним таблеткам, а інші – шипучим формам, з яких можна приготувати напій з приємним смаком.

Отже:

 • Солпадеїн Актив сприяє полегшенню багатьох видів болю, зокрема і болю сильної інтенсивності¹*;
 • Солпадеїн Актив не подразнює слизову оболонку шлунка²¯⁶, тому його можна приймати навіть натщесерце⁶;
 • Солпадеїн Актив не лише тамує біль, а також, завдяки кофеїну, підсилює працездатність людини і поліпшує її емоційний стан¹;
 • Солпадеїн Актив – це дві лікарські форми: таблетки, вкриті оболонкою, та шипучі таблетки, які можна обирати залежно від характеру болю, його локалізації, швидкості настання ефекту та особистих уподобань пацієнта.

Тож якщо пацієнта турбує біль, Солпадеїн Актив може стати в пригоді.

*тільки для Солпадеїн Актив, таблетки шипучі

 1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Солпадеїн Актив, таблетки шипучі. Р.П. № UA /12392/01/01 та Солпадеїн Актив, таблетки, вкриті оболонкою, Р.П. №UA/12239/01/01
 2. Derry CL et al. Сaffeine as an analgesic adjuvant for acute pain in adults (review) The Cochrane Library 2012; Issue 3:1-47.
 3. Cryer D, Feldman M. (2002) Сomparisonof effects of celecoxib, rofecoxib, naproxen and acetominophen on gastric COX inhibition  (abstract)/ Am J Gastroenterol 2002; 97(suppl 9): S57.
 4. Matzke GR. (1996) Nonrenal toxicities of acetominophen, aspirin and nonsteroidal antiinflammatory agents. Am J Kidney Dis 1996; 28(1):S63-S70.
 5. Panadol Extra SPC assessed on Sep.8; 2014, review of adverse events, warning, precautions and contradictions:  htpp://www.medicines.org.uk/emc/medicine/21518.
 6. Konturek SJ et al. Generation of prostaglandins in gastric mucosa of patients with peptic ulcer diseases: effect of nonsteroidal antiinflammatory com-  pounds. Scand J Gastroenterol Suppl 1984; 101: 75-77.
 7. Современные аспекты рационального обезболивания в медицинской практике / Под ред. А.И. Трещинского, Л.В. Усенко, И.А. Зупанца. — Киев: Морион, 2000.
 8. Laska EM et al. Caffeine as an analgesic adjuvant. JAMA 1984; 251 (13):1711-1718
 9. Migliardi JR, Armellino JJ, Friedman M, Gillings DB, Beaver WT. Caffeine as an analgesic adjuvant in tension headache. Clin Pharmacol Ther. 1994;56(5):576-586.
 10. Починає діяти через 15 хвилин після прийому лікарського засобу. T. Rygnestad et al. Eur J Clin Pharmacol (2000). P.L.Moller et al. J Clin Pharmacol 2000;40:370-378.
Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитись з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів: Солпадеїн Актив, таблетки, вкриті оболонкою, Р.П. № UA/12239/01/01 від 17.01.2020 та Солпадеїн Актив, таблетки шипучі, Р.П. № UA/12392/01/01 від 16.06.2021. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK. Повідомити про небажане явище чи скаргу на якість продукту Ви можете в ТОВ “ГлаксоСмітКлайн Хелскер Юкрейн Т.О.В.” за тел. (044) 585-51-85 або на e-mail: oax70065@gsk.com. Iнф. Матеріал: PM-UA-SOLP-22-00003. Дата виготовлення: січень 2022 р.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook