Столичний суд продовжив розгляд справи подружжя, яке продавало фальшиві ліки для онкохворих

Дніпровський райсуд столиці продовжив розгляд по суті справи Павла Б. і Олени Г. – подружжя, якому інкримінують масштабну фальсифікацію ліків для онкохворих.

У ході судового засідання сторона захисту заявила клопотання про повернення обвинувального акту прокурору для виправлення неточностей. Водночас колегія суддів відмовила у його задоволенні у зв’язку з тим, що розгляд подібних клопотань відбувається на стадії підготовчого засідання, а наразі суд перейшов до розгляду справи по суті. У свою чергу захист звинуватив колегію суддів в упередженості і заявив відвід. Суд, порадившись у нарадчій кімнаті, оголосив про відмову у відводі колегії суддів.

Попередньо наступне судове засідання у цій справі призначене на 14.30 25 квітня.

Нагадуємо, у 2019 році у Держприкордонслужбі повідомили про масову фальсифікацію дорогих ліків. Наприкінці травня 2019 року правоохоронці провели обшуки на 11 підприємствах і вилучили фальсифікованих медпрепаратів на кілька мільйонів гривень, а також 370 тис. доларів готівки.

За даними слідства, продаж фейкових ліків тривав з 2016 по 2019 рік. Ділки продавали підробки для боротьби з онкологією та гепатитом у 18 країн світу.

За даними слідства, подружжя звинувачують у тому, що вони протягом трьох років продавали фальсифіковані медпрепарати – замість реальних онкопрепаратів вони продавали парацетамол та ліки від виразки шлунку.

За матеріалами слідства, Павло Б. і Олена Г. “заробляли” щонайменше 100-120 тис. доларів щомісяця. Правоохоронці вважають, що вони лише на виготовленні трьох псевдопрепаратів для онкохворих – Keytruda, Adcetris і Iclusing — заробили понад 6 млн грн. Загалом псевдопрепаратів було 23 найменування.

За ці кошти обвинувачені придбали собі іномарки та нерухомість майже на 2 млн доларів.

Джерело: Укрінформ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook