Система 2D кодування для рецептурних лікарських засобів буде запущена з наступного року

Система 2D кодування для рецептурних лікарських засобів буде запущена з наступного року

Система 2D кодування – це найбільш ефективний з усіх існуючих інструментів боротьби з фальсифікованими ЛЗ. За даними ВООЗ, кожна 10-та упаковка препаратів в Україні є фальсифікатом.

2D кодування допоможе вирішити цю проблему. Про це повідомив на своїй сторінці у  Facebook голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

В Україні пілотний проєкт щодо маркування контрольними знаками (розміщення QR-кодів) вже декілька разів відкладався. Головна причина – технічна неготовність багатьох виробників в Україні, адже обладнання для маркування коштує дорого. Зрештою МОЗ опублікувало для громадського обговорення проєкт постанови Уряду «Деякі питання управління запасами лікарських засобів та медичних виробів і запровадження маркування контрольними (ідентифікаційними) знаками лікарських засобів».

З жовтня 2022 року може почати працювати система 2D кодування – виробники будуть зобов’язані маркувати упаковки ліків унікальним QR-кодом з інформацією про продукт. Паралельно з цим, перед відправкою партії ліків в торгівельну мережу, ця інформація буде передаватися в електронну базу даних. Звіривши дані QR-коду та електронної бази даних, споживач зможе точно дізнатися, чи є препарат справжнім або ж підробленим.

Як заявляє Михайло Радуцький, «2D кодування практично повністю виключає можливість фальсифікувати медпрепарати». Крім того, по QR-коду можна буде перевірити назву, фармацевтичну фірму, тип упаковки, серійний номер, термін придатності і дані про виробників ліків.

Раніше ми писали, що в Україні хочуть налагодити виробництво вакцин проти коронавірусної інфекції Pfizer та Moderna.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook