Гриби як ліки: вчені досліджують новий препарат від онкологічних захворювань

Гриби як ліки: вчені досліджують новий препарат від онкологічних захворювань

Американські вчені заявляють про ефективність в лікуванні онкологічних захворювань нового препарату NUC-7738, отриманого з гімалайського гриба.

Науковці Оксфордського університету досліджували препарат NUC-7738, який розробила компанія NuCanа, та виявили,  що він ефективний проти різних ракових клітин та не викликає побічних ефектів.

Природний аналог нуклеозиду, відомий як кордицепсин, міститься в гімалайському грибі. Протягом сотень років він використовувався в традиційній китайській медицині для лікування раку та інших запальних захворювань. Однак ця сполука швидко руйнується в крові, тому до пухлини доставляється мінімальна кількість препарату.

Для того, щоб покращити ефективність нових ліків біофармацевтична компанія NuCana використовувала для створення препарату нову технологію ProTide.

Технологія ProTide – це новий підхід для доставки хіміотерапевтичних препаратів у ракові клітини. Він діє шляхом приєднання невеликих хімічних груп до аналогів нуклеозидів, які потім метаболізуються, коли препарат потрапляє до ракових клітин.

Дослідники зараз оцінюють NUC-7738 у першому етапі клінічного випробування на пацієнтах із прогресуючими солідними пухлинами, стійкими до традиційного лікування. Попередні результати дослідження показали, що NUC-7738 добре переноситься пацієнтами і демонструє обнадійливі ознаки протиракової активності.

Раніше ми писали, що вчені запропонували нові ліки для лікування раку простати.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook