Лікарський засіб від AstraZeneca показав ефективність проти важких форм COVID-19

Лікарський засіб від AstraZeneca показав ефективність проти важких форм COVID-19

Фармацевтична компанія у понеділок, 11 жовтня, заявила, що її ліки від коронавірусної інфекції значно знижують ризик тяжкого перебігу хвороби та смерті. Про це йдеться у звіті про результати третьої фази клінічних випробувань препарату AZD7442.

Нові дані виявилися багатообіцяючими:

  • Одноразова доза лікарського засобу об’ємом 600 мг змогла знизити ризик розвитку важкої форми COVID-19 або смерті на 50% в порівнянні з плацебо у інших людей, які мали симптоми захворювання впродовж 7 днів.
  • Учасники дослідження, які отримали лікування впродовж 5 днів після появи симптомів COVID-19, уникнули розвитку важкої форми коронавірусної інфекцій або смерті на 67%.

Як заявив голова відділу охорони здоров’я та науки штату Пенсильванія Джейн Кірбі, це лікування підходить тим, хто не може проходити регулярну вакцинацію, погано переносить вакцини від COVID-19 або чий стан здоров’я не дозволяє отримувати щеплення.

Минулого тижня компанія вже подала відповідний запит до Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) на екстрене використання цього препарату для профілактики коронавірусної інфекції. Однак нове дослідження показує, що AZD7442 також може бути ефективним при лікуванні.

У компанії заявляють, що їх лікарський засіб можна буде використовувати як для захисту вразливих груп населення від зараження, так і для запобігання розвитку важкої форми хвороби.

Раніше ми писали, що важкий перебіг COVID-19 змогли полегшити інтраназальні кортикостероїди.

Джерело: The Guardian


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook