Сезон нудьги

Сезон депресії та смутку: лікарі назвали причину зимової нудьги

Коли погода стає холоднішою, а дні коротшими, деякі люди схильні до перевтоми, переживань та погіршення настрою.  Лікарі назвали причину, через яку взимку люди відчувають тугу. Виною всьому – нестача серотоніну.

Серотонін відповідає  за гарний  настрій, зниження його кількості призводить до пригніченого стану, втрати інтересу до життя, передає видання Evie.

Коли рівень серотоніну в організмі підвищується, людина відчуває щастя та приплив енергії. У весняні та літні місяці ми проводимо більше часу на відкритому повітрі та менше – у приміщенні. Взимку – все навпаки. Тому в холодну пору року, коли дні коротші, у мозку знижується рівень серотоніну, що може спричинити зимову нудьгу.

Крім того, взимку організм дедалі більше виробляє мелатонін. Це гормон сну. Саме тому в похмурі осінні дні ми часто почуваємося млявими, втомленими, сонними.

Співробітники клініки Mayo прийшли до висновку: «Мелатонін, що активується взимку в організмі, впливає на цикл сну/неспання. У холодні зимові місяці, коли ми частіше залишаємося вдома, а світловий день коротше, підвищується рівень мелатоніну, що також може вплинути на виникнення афективного сезонного розладу».

Раніше ми писали, як відрізнити сезонну нудьгу від депресії?

Джерело: Evie


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook