Інтервальне голодування ефективне лише у короткостроковій перспективі

Інтервальне голодування ефективне лише у короткостроковій перспективі

Дослідження показало, що інтервальне голодування працює добре, принаймні у короткостроковій перспективі.

Об’єднані результати 130 клінічних випробувань показують, що інтервальне голодування може допомогти знизити вагу, індекс маси тіла, жирові відкладення, «поганий» холестерин, рівень цукру в крові і артеріальний тиск.

Дієтологи дійшли висновку, що менш корисним виявилося інтервальне голодування, що включає відмову від їжі протягом 12-24 години на день, а також голодування через день (при цьому, споживаються продукти з нульовою калорійністю).

«Наші результати підтверджують, що інтервальне голодування серед дорослих із надмірною вагою чи ожирінням – це гарний метод для схуднення. Але спочатку потрібно проконсультуватися зі своїми лікарями», – каже провідний автор дослідження Чантават Патікорн із Університету Чулалонгкорн у Таїланді.

Проте, є серйозна проблема.

Дослідники виявили, що серед тих, хто застосовував інтервальне голодування найдовше, більша частина згодом повернулася до колишньої ваги. Це говорить про те, що людина через 3-6 місяців починає звикати, і інтервальне голодування вже не діє.

Але, як відзначають дієтологи, причиною набору ваги може бути і те, що з часом учасникам все важче дотримуватися інтервального голодування і тому вони знову починають набирати вагу.

Раніше ми писали, як заснути за 1 хвилину, якщо у вас безсоння.

Джерело: Nourish WebMD


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook