Рудоволосі люди легше переносять біль: чому так відбувається?

Рудоволосі люди легше переносять біль: чому так відбувається?

Існує теорія про те, що люди з рудим кольором волосся мають вищий больовий поріг, аніж інші. Нове дослідження показало, що колір волосся впливає на терпимість людей до болю.

Цей феномен вивчали вчені з Массачусетської лікарні. У своїх дослідах вони використовували рудих мишей. Вони виявили, що на терпимість до болю впливають спеціальні клітини – меланоцити.

Меланоцити відповідають за утворення різної пігментації організму. Різноманітні білкові рецептори у цих клітинах впливають на те, який колір волосся та шкіри буде у людини або тварини.

Люди з рудим волоссям мають свої «індивідуальні» рецептори. Вони відрізняються від інших структурою. Якщо частина рецепторів працює неправильно, то пігментація буде знижуватись.

Науковці перевірили, чи дійсно пігментація впливає на рівень болю. Виявилося, що піддослідні руді миші мали більшу терпимість до болю, аніж інші тварини. Як стало відомо, між рецептором меланоцитів та гормоном РОМС (проопіомеланокортин) є зв’язок. Якщо рецептор не функціонує – організм миші генерував менше РОМС, що впливало на зниження чутливості до болю.

Автор дослідження Девід Е. Фішер припускає, що поглиблене розуміння природного притупленого болю може допомогти науковцям виявити нові методи лікування.

Нагадуємо, вчені з’ясували, яка група крові підвищує ризик розвитку небезпечних захворювань.

Джерело: Study Finds


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook