Реабілітація після інсульту: вчені розповіли, чим корисна фізична активність

Згідно з дослідженням шведських вчених, фізична активність після інсульту може мати вирішальне значення для більш успішного одужання.

Результати дослідження опубліковані в журналі AMA Network Open.

У дослідженні взяли участь майже 1400 чоловіків і жінок. Дослідження тривало з 2014 року по 2019 рік.

Вчені з Гетеборзького університету виявили, що пацієнти, які збільшили та продовжили фізичні навантаження протягом шести місяців після інсульту, почували себе краще, ніж ті, хто цього не робив.

«Люди, які перенесли інсульт, можуть швидше одужати, збільшивши фізичну активність, незалежно від тяжкості інсульту», — сказав автор дослідження Донгні Буварп.

За словами вчених, принаймні чотири години на тиждень легких фізичних вправ є ідеальним варіантом для людей після інсульту.

Фізична активність може включати їзду на велосипеді або піші прогулянки, садівництво, риболовлю, настільний теніс або боулінг.

«Фізична активність може покращити роботу мозку і загальний стан, щоб допомогти у відновленні після інсульту», — додають вчені.

За словами науковців, коли людина тренується, в мозку збільшується кількість хімічних речовин, які сприяють гарному самопочуттю і сприяють швидшому відновленню.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook